Mocniejsza pozycja na rynkach zagranicznych

13 kwietnia 2017
Mocniejsza pozycja na rynkach zagranicznych

11 kwietnia 2017 r. firma ES-SYSTEM zarejestrowała spółkę zależną ES-SYSTEM LIGHTING UK LTD w Londynie, która będzie prowadziła działalność w zakresie przedstawicielstwa handlowego w celu pozyskiwania klientów na rynku brytyjskim. Grupa liczy na dalsze wzrosty zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i  na perspektywicznych rynkach zachodnich.

  Ekspansja zagraniczna jest ważnym elementem rozwoju ES-SYSTEM. Chcemy umacniać naszą pozycję na rynkach zagranicznych poprzez rozwój kontaktów biznesowych i sieci przedstawicieli handlowych. Europa jest dużym i atrakcyjnym rynkiem zbytu oświetlenia LED, dlatego też pozostaje w naszym ścisłym zainteresowaniu ofertowym. Oprawy ES-SYSTEM to gwarancja jakości, niezawodności i najwyższej klasy oświetlenia, dostosowanego do konkretnych wymagań klientów – mówi Rafał Gawrylak, prezes zarządu ES-SYSTEM.

W zależności od dynamiki rozwoju tego rynku i warunków prawnych związanych z funkcjonowaniem na nim możliwa będzie zmiana modelu biznesowego spółki. Wszystkie działania będą nadzorowane i wspierane bezpośrednio przez wiceprezesa zarządu ES-SYSTEM Waldemara Pilcha. Będzie on również prezesem  zarządu brytyjskiej spółki.

W 2016 r. sprzedaż eksportowa Grupy  ES-SYSTEM wyniosła 36,2 mln zł i była wyższa o 3,1 mln zł, tj. o 9,3% r/r. Stanowiła 1/5 całkowitej sprzedaży Grupy. Największe wartościowe wzrosty spółka odnotowała m.in. w Wielkiej Brytanii, co pokazuje że produkty ES-SYSTEM z powodzeniem konkurują na wymagających rynkach.
W I kwartale 2017 r. spółka oczekuje co najmniej jednocyfrowego w ujęciu procentowym wzrostu sprzedaży zagranicznej r/r.

Fot. Dronten, Holandia

www.essystem.pl