Modernizacja w Kętrzynie

15 listopada 2014
Modernizacja w Kętrzynie

W Kętrzynie zainstalowano nowoczesne, energooszczędne oświetlenie uliczne LED Philips, dzięki czemu zużycie energii elektrycznej spadnie o blisko 55 proc. Po modernizacji miasto zaoszczędzi blisko 345 tys. zł rocznie przeznaczanych na energię elektryczną.

W Kętrzynie zakończyła się modernizacja oświetlenia ulicznego, która objęła 80 proc. systemu oświetleniowego miasta. W miejsce dotychczasowych lamp zainstalowano 1155 opraw Philips Selenium LED, generujących białe światło, które zostały zaprojektowane i wyprodukowane w fabryce oświetleniowej Philips w Kętrzynie. Zastosowane rozwiązania pozwalają dostosować oświetlenie do rytmu życia miasta. Możliwe jest zmniejszenie natężenia światła w godzinach nocnych, gdy ruch na drodze jest znikomy, a zwiększenie w godzinach porannych, popołudniowych i wieczornych, gdy natężenie ruchu pieszego i samochodowego jest większe.

Modernizacja oświetlenia w Kętrzynie została wykonana w ramach programu SOWA, w którym samorządy mogą otrzymać dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nawet do 45% wartości inwestycji.

PHILIPS