Nowoczesne oświetlenie sklepu MOKPOL

28 stycznia 2019
Nowoczesne oświetlenie sklepu MOKPOL

Największy ze sklepów sieci MOKPOL już za kilka miesięcy będzie cieszyć się nowoczesnym oświetleniem dzięki oprawom LED marki LEDVANCE.

Zamontowanie nowych opraw w supermarkecie MOKPOL na warszawskim Ursynowie to pierwsze tego typu rozwiązanie w sklepach tej sieci. Za projekt – m.in. przedstawienie propozycji efektywności energetycznej i wybór opraw, odpowiedzialna była firma KABIS Sp. z o.o., która na wykonawcę przedsięwzięcia wybrała Instalatorstwo Elektryczne Janusza Michalaka.
Decyzja o inwestycji zapadła ze względu na chęć zmiany przestarzałych technologii na energooszczędne i wydajne oświetlenie LED, a głównym oczekiwaniem działu technicznego MOKPOL było uzyskanie optymalnego oświetlenia powierzchni handlowej największego ze swoich sklepów oraz ograniczenie kosztów energii. Ważne było też spełnienie norm związanych ze specyfiką oświetlenia artykułów spożywczych.

– Podczas przygotowań do realizacji kluczowe dla nas stało się uzyskanie jak najwyższego natężenia oświetlenia przy jednoczesnej redukcji mocy, a także zaproponowanie takich rozwiązań, które swoją jakością będą mogły spełnić oczekiwania inwestora. Wybór padł między innymi na wydajne oprawy marki LEDVANCE. W naszej opinii produkty tej marki cechują się najkorzystniejszym stosunkiem ceny do jakości – mówi Marcin Świnarski – kierownik Działu Projektów i Obsługi Inwestycji w firmie KABIS, odpowiedzialny za realizację. W sumie wymiana objęła wszystkie punkty świetlne na terenie ursynowskiej placówki. Zainstalowano 153 oprawy marki LEDVANCE w hali głównej i na zapleczu.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów tej realizacji, widzimy same korzyści – przyznaje Iwona Karwowska, specjalistka ds. marketingu w firmie MOKPOL. Nowe oświetlenie jest nie tylko energooszczędne, ale też znacznie poprawiło warunki pracy w naszym największym sklepie. Również nasi klienci (a na ich opinii zależy nam najbardziej) chwalą zmianę oświetlenia. W takich miejscach jak sklepy, odpowiednie światło jest niezwykle ważne zarówno dla sprzedających, jak i kupujących.

W MOKPOL zakupiono oprawy do zadań specjalnych LEDVANCE Damp Proof. 

Podczas ich projektowania nasza firma skupiła się na trzech kluczowych potrzebach profesjonalnych użytkowników: prostej instalacji, doskonałej wydajności i wysokiej trwałości – mówi Cezary Duk, Business Development Manager w LEDVANCE Sp. z o.o.
Oprawy Damp Proof LED występują w dwóch rozmiarach: 1200 i 1500 mm długości i dwóch temperaturach barwowych: 4000 K i 6500 K. Ich instalacja jest niezwykle prosta – do podłączenia nie są potrzebne jakiekolwiek narzędzia. Stopień szczelności IP65 i odporności mechanicznej IK08 czynią ten model wyjątkowo odpornym na pracę w trudnych warunkach.

W sklepie sieci MOKPOL zamontowaliśmy hermetyczne oprawy kompaktowe LED Slim Value o długości 1500 i temperaturze barwowej 4000 K – doprecyzowuje Marcin Świnarski z firmy KABIS.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED