OSRAM stawia na elastyczność

24 listopada 2016
OSRAM stawia na elastyczność

 Firma OSRAM zorganizowała branżowe spotkanie producentów rozwiązań oświetleniowych, które odbyło się pod koniec października b.r.

Celem spotkania było nie tylko zapoznanie uczestników z obecną strukturą firmy i najnowszymi trendami na rynku oświetleniowym, lecz także, a może przede wszystkim, poszerzenie wiedzy uczestników. Z tego powodu wśród prelegentów, oprócz specjalistów OSRAM, znaleźli się eksperci z Politechniki Warszawskiej, firmy Khatod czy Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej.

Oświetlenie to już nie tylko światło, lecz także szereg nowych technologii i trendów. To wyzwanie, które wymaga od nas, producentów, niestandardowego podejścia i kreatywnego myślenia” – mówił podczas otwarcia konferencji Sebastian Ostrowski, Prezes OSRAM Polska i Dyrektor Sprzedaży Działu Digital Systems na Europę Centralną.

Każdy system oświetleniowy to ogromna praca zespołowa. W dobie postępującej rewolucji na rynku, ścisła współpraca i wymiana doświadczeń z liderami branży są kluczem do sukcesu każdego projektu, na każdym jego etapie” – powiedział po spotkaniu Robert Nowak, Prezes Zarządu firmy Euroledlighting. 

Dużym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja Christopha Ammersinna, Customer Quality Managera z centrali firmy, który opowiedział o procedurach związanych z zarządzaniem jakością produktów OSRAM, systemie gwarancyjnym, a także omówił najczęstsze przyczyny uszkodzeń modułów LED.

Żywą dyskusję wśród uczestników wzbudziła prezentacja Marcina Wawerka z Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej CNBOP-PIB dotycząca oświetlenia awaryjnego i związanych z nim wymagań formalno-prawnych.

Prof. dr hab. Wojciech Żagan z Politechniki Warszawskiej poruszył kwestię estetyki w projektowaniu opraw oświetleniowych, a dr inż. Sebastian Słomiński z tej samej uczelni – olśnienia w oświetleniu.

 
Konferencja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że należy spodziewać się kolejnych , organizowanych przez OSRAM,  takich spotkań z klientami.