Innowacyjne oświetlenie na Eurowizji

12 maja 2016
Innowacyjne oświetlenie na Eurowizji

Firma OSRAM kolejny raz została głównym partnerem oświetleniowym Konkursu Piosenki Eurowizja 2016 w Sztokholmie. Jest to największe wydarzenie telewizyjne, którego atmosferę, poza gwiazdami, muzyką i scenografią, buduje nowoczesna technika świetlna. Światło wkracza na scenę i wraz z dźwiękiem tworzy niezapomniane wrażenia wizualne.

Kolorowe efekty i projekcje świetlne zapewniają specjalne systemy, wypróbowane podczas poprzednich konkursów. Centralny element stanowią oprawy Moving Heads zaprojektowane przez Clay Paky, firmę od 2014 r. wchodzącą w skład działu Oświetlenia Specjalistycznego firmy OSRAM. Oprawy są wyposażone w ruchome, wielokierunkowe głowice, dzięki którym możliwe jest tworzenie spektakularnych efektów świetlnych. W tym roku aż 80 proc. z 1000 wszystkich opraw to produkty Clay Paky. Oświetlą one występy uczestników z 42 krajów zarówno w półfinałach, jak i w finale, który odbędzie się 14 maja br.

Każdy z występów opiera się na indywidualnej koncepcji oświetlenia. Światło staje się współtwórcą scenografii, ważnym aktorem drugiego planu dostosowującym się do muzyki. Firma OSRAM wraz z Clay Paky dbają, by światło zapewniało odpowiedni nastrój zarówno podczas nastrojowej ballady, jak i energetycznego hitu.
Dodatkowo widzowie mogą skorzystać ze specjalnej aplikacji stworzonej na potrzeby głosowania – Lightify@ESC. Narzędzie to współgra z systemem sterowania oświetleniem Lightify. Podczas głosowania przekazywany jest także sygnał świetlny. Wysyłane przez ludzi z całego świata głosy będą widoczne w formie światełek na ścianach areny, w której odbywają się występy oraz na budynkach Urzędu Miasta i Telewizji w Sztokholmie. Kolor elewacji będzie odzwierciedlał popularność piosenki – ta, która zdobędzie najwięcej błękitnych światełek, zostanie zwycięzcą. Aby wziąć udział w tej zabawie, wystarczy mieć dostęp do sieci i zalogować się do bezpłatnej aplikacji.
61. Konkurs Piosenki Eurowizji 2016 odbywa się w Sztokholmie od 10 do 14 maja.

 

www.osram.pl