Oświetlenie do remontu

17 stycznia 2018
Oświetlenie do remontu

Wkrótce na kolejnych warszawskich ulicach zostanie zainstalowane nowoczesne oświetlenie. Skala prac, które zaplanował ZDM na ten rok, jest jeszcze większa niż w latach ubiegłych.

Planowane prace: przebudowa oświetlenia ul. Cyrulików (od przejazdu kolejowego na ul. Marsa do granicy dzielnicy Rembertów), Jagiellońskiej (zachodnia strona od ronda Starzyńskiego do Trasy S8), Krasińskiego (na odcinku od ul. Powązkowskiej do ul. Wybrzeże Gdyńskie), Stawki (cała), Podczaszyńskiego (cała), al. Wilanowskiej (na odcinku od ul. Wołoskiej do ul. Dolina Służewiecka), Przyczółkowej (od ul. Klimczaka do ul. Vogla), Ratuszowej, Herberta (pojawi się tam też stacja do ładowania pojazdów elektrycznych) i Senatorskiej.

Zaplanowano także modernizację oświetlenia w parku Praskim. Nowe latarnie staną w ciągu ulic Bartnicza – Wyszogrodzka, z kolei w ramach budżetu partycypacyjnego zostanie wykonany remont oświetlenia ul. Bliskiej.

Zakres prac obejmuje wymianę wyeksploatowanych urządzeń (słupów, opraw, sterowania, okablowania) na nowe, bardziej funkcjonalne i niezawodne.

Dodatkowo ZDM doświetli kolejne przejścia dla pieszych zarówno w ramach remontu oświetlenia, jak i w ramach oddzielnych, szeroko zakrojonych prac. W tym roku nowe doświetlenie zyska 350 zebr. W 2017 roku zainstalowano ponad 1000 nowych słupów na przejściach dla pieszych. W tym roku będzie ich znacznie więcej.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED