Oświetlenie w jakości światła słonecznego. LUMITRONIX® na targach Light+Building 2018

15 marca 2018
Oświetlenie w jakości światła słonecznego. LUMITRONIX®  na targach Light+Building 2018

Najświeższa innowacja firmy Nichia w zakresie rozwoju oświetlenia LED nosi nazwę NF2W757G-F1 Optisolis™. Pełne spektrum oświetlenia LED zdolne do odtwarzania widma światła podobnego do światła słonecznego jest możliwe dzięki rewolucyjnie nowej technologii fosforowej oraz specjalnemu, niebieskiemu chipowi. Widmo 420 nm chipa niemalże nie powoduje emisji UV, a w połączeniu z fosforem osiąga wartość CRI bliską 100.

Zastosowania Optisolis LED

Ze względu na bardzo niską emisję promieniowania UV innowacja NF2W757G-F1 Optisolis™ szczególnie nadaje się do stosowania w muzeach i galeriach sztuki, gdzie preferuje się najwyższy możliwy wskaźnik CRI, ale gdzie fale UV mogłyby uszkodzić drogocenne dzieła sztuki. Kolejnym obszarem zastosowań jest tzw. human centric lighting (HCL) – specjalny rodzaj oświetlenia, które dostosowuje się do ludzkiego zegara biologicznego. Dodatkowo Optisolis™ można wykorzystywać tam, gdzie wymagany jest niezwykle wysoki wskaźnik CRI, np. na salach operacyjnych w szpitalach.

LUMITRONIX® – europejski dystrybutor Nichia

Próbki najnowszego osiągnięcia Nichia można uzyskać od LUMITRONIX®, oficjalnego dystrybutora Nichia w Europie. Eksperci w zakresie oświetlenia LED przekażą Państwu również wszystkie istotne fakty i informacje dotyczące Optisolis™ LED.

Dane kontaktowe: https://b2b.lumitronix.com/en/distribution/

LUMITRONIX® zaprasza na swoje stoisko H.60 w hali 4.2 podczas targów Light+Building 2018.