Pawilon Polski zwycięzcą World Expo Awards

2 maja 2022
Pawilon Polski zwycięzcą World Expo Awards

Pawilon Polski na Wystawie Światowej Expo 2020 Dubai autorstwa polskiej pracowni WXCA i szwajcarskiego studia Bellprat Partner otrzymał nagrodę the Best Large Pavilion w konkursie World Expo Awards organizowanym przez EXHIBITOR Magazine.

Jak mówili prowadzący ceremonię, Pawilon Polski był faworytem od samego początku. 17 jurorów z całego świata uznało, że to jeden z najbardziej „eleganckich i wysublimowanych pawilonów, dzieło sztuki, dojrzałe, edukacyjne, inspirujące doświadczenie. Pawilon, który niczego nie narzuca odwiedzającym”, jest zrównoważony, subtelny w wyrazie, oddający w piękny sposób, za pomocą metafory ptaków w locie, ideę mobilności.

Firma LUG uczestniczyła w oświetleniu budynku, dostarczając m.in. oprawy CALIBRO LED, MODENA LED, RUNA oraz 25 urządzeń do dezynfekcji powietrza PURELIGHT LUG FLOW UV-C. W pozostałych kategoriach pierwsze miejsca zajęły pawilony Arabii Saudyjskiej (bardzo duży pawilon) i Szwajcarii (średni pawilon).

Wystawa EXPO 2020 była wyjątkowa pod wieloma względami. Po raz pierwszy odbyła się w regionie Bliskiego Wschodu. To cały świat w jednym miejscu i doskonała okazja do wzmocnienia siły polskiej przedsiębiorczości oraz naszego biznesu na rynkach zagranicznych. Polski pawilon na EXPO w Dubaju odwiedziło ponad 1,4 mln osób. Podczas wystawy zorganizowano w nim 20 różnorodnych wystaw czasowych.

Źródło: PAH, LUG

Fot. PAIH