Polski producent oświetlenia pozyskał inwestora

5 grudnia 2022
Polski producent oświetlenia pozyskał inwestora

Notowana na NewConnect firma inwestycyjna JR Holding ASI SA (JRH) zawarła umowę inwestycyjną dotyczącą spółek Igloo Sp. z o.o. oraz Miloo-Electronics Sp. z o.o. w sprawie dokonania inwestycji w obydwie spółki na łącznym poziomie 40 mln zł w zamian za 20% udziałów w każdej z tych spółek.

Spółki od wielu lat prowadzą działalność biznesową na rynkach międzynarodowych, projektując i produkując komplementarne, innowacyjne rozwiązania generujące oszczędności, a jednocześnie obniżające ślad węglowy.

Igloo jest wiodącym polskim producentem pomp ciepła Igloo MultiTherma, urządzeń chłodniczych i grzewczych oraz agregatów inwerterowych MultiCool+ i kogeneracyjnych MultiEnergy. Spółka istnieje od 1986 r., a jej produkty są obecne w 52 krajach na pięciu kontynentach.

Siostrzana spółka Miloo-Electronics to firma technologiczna, polski producent elektroniki, systemów automatyki sterowania, oświetlenia w technologii LED marki Miloo Lighting, oraz urządzeń do dezynfekcji powietrza i sterylizacji powierzchni marki Sterylis. Od ponad 20 lat rozwija swoją działalność, dostarczając na rynek autorskie, innowacyjne rozwiązania adresowane do wielu sektorów działalności biznesowej, takich jak: branża HVACR, E-Grocery, przemysł, logistyka, retail, HORECA, medycyna, budownictwo mieszkaniowe i biurowe oraz sektora publicznego: obiektów służby zdrowia, administracji publicznej, edukacji i szkolnictwa wyższego, sektora drogowego, a także obiektów sportowych i specjalistycznych.

– Najnowszym naszym produktem jest VIA – oprawa oświetleniowa w technologii LED od Miloo Lighting, zaprojektowana i produkowana wyłącznie w Polsce. Jest przeznaczona dla miast i gmin, dla których obniżenie kosztów zużycia energii elektrycznej, redukcja śladu węglowego oraz poprawa bezpieczeństwa i estetyki są szczególnie ważne. VIA to odpowiedź na narastający problem oświetlenia dróg w gminach i miastach przy lawinowym wzroście cen energii elektrycznej. Oprawa charakteryzuje się wysoką wydajnością świetlną oraz ponad 20-letnim okresem żywotności i jest w pełni kompatybilna z każdym dostępnym na rynku systemem inteligentnego sterowania, tzw. smart city – wskazał Rafał Bendyk, dyrektor ds. strategii i rozwoju firm Igloo i Miloo-Electronics.

Celem inwestycji jest dostarczenie spółkom Igloo i Miloo-Electronics środków na przyspieszony rozwój szczególnie w zakresie sprzedaży pomp ciepła Igloo MultiTherma i kompleksowych rozwiązań obniżających koszty energii oraz redukujących poziom emisji CO2 MultiCool+. Spółki planują także rozwój i wdrażanie kolejnych innowacji w obszarach: systemów inwerterowych i kogeneracyjnych MultiEnergy do zarządzania i wytwarzania skojarzonej energii cieplnej i chłodniczej, produkcji urządzeń chłodniczych i grzewczych, systemów kontroli, bezpieczeństwa i zarządzania IOT dla sektora HVACR, wydajności technologii LED oraz w sektorze produkcji elektroniki użytkowej i usług EMS.

Spółki zatrudniają łącznie około 400 pracowników i osiągnęły w ubiegłym roku niemal 150 mln zł łącznych przychodów. Dzięki zainwestowanym przez JRH środkom spółki zamierzają w perspektywie kilku lat osiągnąć ponad 800 mln zł łącznej sprzedaży rocznie.

Źródło: Miloo Lighting

Fot. Miloo Lighting

Zaprenumeruj Oświetlenie LED