Prawdziwe piękno światła i architektury

1 grudnia 2016
Prawdziwe piękno światła i architektury

Od 2016 roku produkty ledowe Philips Lighting oświetlają Pałac Kultury w Jassach. Ten wyjątkowy budynek, zaprojektowany przez I.D. Berindeia latach 1906–1925, na początku pełnił funkcję Pałacu Sprawiedliwości i Administracji, teraz natomiast mieści Muzeum Narodowe i jest największą atrakcją na terenie dawnego Hospodarstwa Mołdawskiego. 

Przez ostatnie siedem lat pałac przechodził szeroko zakrojone prace restauracyjne, które obejmowały też modernizację oświetlenia fasady i instalację profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych LED dostarczonych przez Philips Lighting. Głównym celem prac, a zarazem najważniejszym kryterium wyboru rozwiązań oświetleniowych było przywrócenie świetności tej najbardziej spektakularnej neogotyckiej budowli w Rumunii. Philips musiał stanąć na wysokości zadania i zaprojektować system w taki sposób, żeby nocą wokół budynku goście mogli podziwiać wyjątkową atmosferę, ale za dnia wygląd pałacu pozostał niezmieniony.

Aby spełnić specyficzne wymagania projektu, wybrano rozwiązania Philips Lighting, bo oprócz wspaniałego efektu wizualnego przynoszą one znaczne oszczędności dzięki technologii LED. Na dodatek w oświetleniu konstrukcji architektonicznych ważne jest zminimalizowanie ryzyka przyszłych prac konserwacyjnych – systemy LED sprawdzają się więc idealnie. Specjaliści w Philips Lighting Rumunia doskonale wiedzą, jak ważną rolę w założeniach urbanistycznych odgrywa światło i dlatego zaproponowali elastyczny system Color Kinetics, który idealnie podkreśla detale architektoniczne i harmonijnie uzupełnia geometrię całego budynku.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED