Nowe światło dla architektury

12 maja 2016
Nowe światło dla architektury

Firma Philips całkowicie zmieniła oblicze dwóch ikonicznych hiszpańskich obiektów dzięki technologii connected lighting. ActiveSite to oparta na chmurze platforma zarządzania oświetleniem, która umożliwia zdalną zmianę zawartości oraz zaprogramowanie pokazów świetlnych z dowolnego miejsca.
Jedną z najnowszych realizacji Philips Lighting, w której zastosowano ActiveSite, są słynne hiszpańskie budowle. Zarówno w wieżowcu CEPSA (Torre Caja Madrid), jednej z najwyższych budowli w Hiszpanii, jak i Baño de La Cava (obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO) wdrożono pionierskie zintegrowane systemy oświetlenia LED.

Oba systemy oparte są na platformie Philips ActiveSite, dzięki której przez internet można monitorować, utrzymywać i zarządzać systemami oświetlenia LED architektury. Oznacza to, że oba obiekty, zarówno nowoczesny wieżowiec, jak i historyczny zabytek, można oświetlać całą paletą kolorów, a efekty świetlne i program mogą być dowolnie zmieniane. Szacuje się, że system oświetleniowy LED firmy Philips będzie o 75 proc. bardziej energooszczędny niż tradycyjne technologie świetlne.
Platforma Philips ActiveSite wykorzystywana jest także w innych ikonicznych budowlach na świecie: Bay Bridge w San Francisco, Allianz Arena i stadion FC Bayern w Monachium.

 

www.philips.pl