Profile LED w budownictwie

6 czerwca 2018
Profile LED w budownictwie

W ostatnim roku Lumines Lighting wprowadził na rynek szereg nowości produktowych. Przedstawicielem nowej grupy profili jest system oświetlenia LED LARGO, którego centralnym elementem jest profil aluminiowy LARGO. Został zaprojektowany do instalacji sześciu taśm LED o szerokości 12 mm, modułów lub listew LED na sztywnym PCB. Sposób montażu i łączenie się poszczególnych elementów systemu pozwalają na zmianę kierunku padania strumienia świetlnego oraz obniżenie pozycji profilu bez konieczności ingerowania w konstrukcję systemu.

 Profil LARGO posiada grupę dedykowanych profili i akcesoriów montażowych o różnych zastosowaniach. Profil M1 umożliwia montaż nawierzchniowych profili zawierających źródło światła przy użyciu metody wklikiwania. Pozwala to na przygotowanie systemu oświetleniowego w wygodnych warunkach i prostą instalację w zamontowanym wcześniej profilu montażowym.

Wariant M2 można nazwać profilem zasilaczowym. Cechuje go możliwość umieszczenia zasilaczy montażowych o odpowiedniej wielkości i mocy wewnątrz systemu oświetleniowego bez ingerencji w konstrukcję sufitu i bez konieczności jego przebudowy.

Profil M3 przeznaczony jest do montażu polegającego na wpuszczeniu profilu bezpośrednio pomiędzy dwie płyty G-K. Wewnętrzna budowa profilu M3 została zaprojektowana pod łączniki międzyprofilowe, których zadaniem jest umożliwienie instalacji profilu zawierającego źródło światła na późniejszym etapie montażu. Profile M3 pozwalają na zmianę kąta ułożenia profilu ze źródłem światła już po jego zamontowaniu. Takie rozwiązanie jest niezwykle łatwe i bezpieczne w zastosowaniu.

Profil montażowy M4 to element systemu przeznaczony do zaawansowanych projektów inwestycyjnych. Został zaprojektowany z myślą o montażu wewnątrz sufitu pomiędzy dwiema płytami G-K. Jego zewnętrzne ściany posiadają specjalne, prostopadle ułożone wypustki, na których oparty jest ciężar całej oprawy. W zależności od zamierzonego efektu końcowego przy profilach montażowych M4 stosuje się płyty gipsowe o grubości 12–16 mm.

Wszystkie nowości zostały zaprezentowane przez Lumines Lighting na targach Light + Building 2018 we Frankfurcie. Po więcej informacji na temat profili architektonicznych zapraszamy na www.lumines.pl.