Przenośna oprawa UVC do bezpośredniej dezynfekcji

9 września 2020
Przenośna oprawa UVC do bezpośredniej dezynfekcji

Firma HSK LEDY wprowadziła na rynek oprawy odkażające HSK UV-Care. Jednym z produktów jest bakterio- i wirusobójcza przenośna, stołowa oprawa UV-CARE LAB służąca do  odkażania powierzchni i narzędzi za pomocą bezpośredniego promieniowania ultrafioletowego.

Oprawa jest dostępna w zestawie ze stojakiem pozwalającym na stabilne umieszczenie jej w gabinecie na blacie roboczym lub stole.

UV-CARE LAB jest przeznaczona do skutecznej i szybkiej dezynfekcji instrumentów medycznych, narzędzi, prac protetycznych, blatów roboczych i stanowisk. Polecana do obiektów służby zdrowia, gabinetów stomatologicznych, pracowni protetycznych, gabinetów lekarskich i kosmetycznych.

Czas dezynfekcji jest programowany fabrycznie na podstawie odległości od odkażanych przedmiotów lub powierzchni. Dostępne trzy predefiniowane ustawienia: odkażanie powierzchni i narzędzi lub odkażanie pomieszczeń i wyposażenia, wybór intuicyjnym przełącznikiem na obudowie.

W trakcie pracy urządzenia w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie. Jego załączanie i wyłączanie powinno odbywać się spoza pomieszczenia lub za pomocą timera, który automatycznie opóźni start emisji promieniowania, a następnie po zadanym czasie je wyłączy.

Patrzenie w źródło światła grozi uszkodzeniem wzroku, a naświetlanie skóry może prowadzić do poparzeń i przy długotrwałej ekspozycji – do nieodwracalnych uszkodzeń tkanek.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED