Przetargi na oświetlenie LED – IV kwartał

31 stycznia 2019
Przetargi na oświetlenie LED – IV kwartał

W Polsce od października do grudnia 2018 roku ogłoszono 762 przetargi, których przedmiot był związany z oświetleniem LED.

Najaktywniejszym okresem IV kwartału 2018 roku, w którym ukazywały się publikacje  ogłoszeń LED był październik (347 ogłoszeń przetargowych). W listopadzie zmonitorowano 255 wyników o wyborze wykonawcy, natomiast w grudniu pojawiło się 160 informacji.

Zdecydowanie najwięcej ogłoszeń o wszczęciu postępowania przetargowego związanego z oświetleniem LED, pojawiło się  w województwie śląskim – 150 informacji. Kolejne miejsca zajęły województwa mazowieckie (107) oraz wielkopolskie (74). Najmniejszą ich ilość zmonitorowano w województwie lubuskim (14) .

Analizowany IV kwartał przyniósł zmianę w wyborze trybu zamówienia. Przez wiele miesięcy najczęściej wybieranym przez organizatorów trybem zamówienia publicznego był przetarg nieograniczony. W IV kwartale 2018 r. jest to zapytanie ofertowe, które wystąpiło 441 razy.

Najczęściej pojawiający się typ przetargów to usługi i wykonanie,  370 ogłoszeń o zamówieniach publicznych zakwalifikowanych zostało właśnie w tej kategorii.

Pełny raport ukaże się w numerze 1/2019 Oświetlenie LED. Zaprenumeruj.

Fot. Energa