Raport o działaniach na rzecz klimatu firmy Signify

4 maja 2022
Raport o działaniach na rzecz klimatu firmy Signify

Firma Signify opublikowała swój pierwszy Raport o działaniach na rzecz klimatu, pokazujący postępy, jakich dokonała w tym zakresie w obrębie całego łańcucha wartości.

W pierwszym roku ambitnego pięcioletniego programu zrównoważonego rozwoju firmy  Jaśniejsze życie, lepszy świat 2025 jest na dobrej drodze do podwojenia tempa spełnienia założeń Porozumienia Paryskiego, czyli ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5°C. Ponadto już 61-64% naszych przychodów pochodzi ze źródeł przyjaznych dla klimatu, co pozwala firmie skutecznie realizować jej cel, jakim jest podwojenie pozytywnego wpływu na społeczeństwo i środowisko do końca 2025 roku.

Zmiany klimatu to jedno z najpoważniejszych wyzwań, przed jakimi obecnie stoimy. Zanieczyszczenia i nadmierna konsumpcja gwałtownie zwiększają emisje gazów cieplarnianych, ogrzewając naszą planetę w zastraszającym tempie. W opublikowanym w 2021 roku raporcie IPCC ogłoszono czerwony alarm dla ludzkości i przedstawiono katastrofalne efekty rosnących temperatur. Topniejąca pokrywa lodowa podnosi poziom mórz, zagrażając położonym na wybrzeżu siedzibom ludzkim. Ocieplenie wody w oceanach prowadzi do zakwaszania wód, niszcząc faunę i florę. Wyższe temperatury powodują intensywniejsze burze, powodzie, obfite opady śniegu oraz dłuższe i częstsze susze, a ograniczona dostępność słodkiej wody ogranicza możliwość uprawy żywności.

W 2021 roku świat nadal ocieplał się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Wszyscy odczuwamy niepokój, który domaga się od nas nie słów, lecz działań, które pozwolą zminimalizować szkody, jakie my, ludzie, wyrządziliśmy naszej planecie, i im zapobiegać. – powiedział Eric Rondolat, dyrektor generalny Signify, cytowany w Raporcie o działaniach na rzecz klimatu. – Dla Signify oznacza to, że musimy zwiększyć nasze wysiłki, nie tylko w obrębie naszej własnej działalności, ale także w całym łańcuchu wartości, i pomóc wszystkim zainteresowanym przyczynić się do zminimalizowania wpływu zmian klimatycznych na naszą planetę.

Więcej informacji o efektach  działań Signify na rzecz klimatu jest dostępnych w raporcie, który można pobrać z serwisu firmy.

[1] Aby zagwarantować, że nasze działania są zbieżne z założeniami Porozumienia Paryskiego, wszystkie nasze zobowiązania są oparte na Celach naukowych (Science-Based Targets).

Źródło: Signify

Fot. Signify