Rekordowa liczba patentów Signify

3 kwietnia 2023
Rekordowa liczba patentów Signify

Signify nieustannie powiększa swoje portfolio produktów i rozwiązań, co pozwoliło na osiągnięcie rekordowej liczby zgłoszeń patentowych w 2022 r. Tym samym firma plasuje się w pierwszej dziesiątce europejskich firm, utrzymuje pierwsze miejsce wśród przedsiębiorstw z branży oświetleniowej i awansuje na dwudzieste drugie miejsce na świecie w rankingu Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO).

— Nasze innowacje przynoszą korzyści zarówno środowisku, jak i społeczeństwu. — podkreśla Eric Rondolat, dyrektor generalny Signify. — Pionierskie podejście, którym się kierujemy pozwoliło nam na stworzenie rozbudowanego portfolio innowacyjnych rozwiązań, które odzwierciedlają nasze zaangażowanie w nieustanny rozwój branży oświetleniowej. Za pomocą szerokiej gamy produktów, systemów i usług, o długiej żywotności, możemy maksymalizować efektywność energetyczną rozwiązań oraz oferować najwyższą jakość dla naszych konsumentów.— dodaje.

Zgłoszenia patentowe Signify otwierają nowe możliwości w zakresie zrównoważonych innowacji, w tym energooszczędnych źródeł światła i inteligentnych systemów oświetleniowych dla konsumentów indywidualnych, profesjonalistów i gmin. Zgłoszone w 2022 roku patenty odzwierciedlają długoterminowe zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój na wielu płaszczyznach, takich jak m.in. oświetlenie ogrodnicze stosowane w celu ochrony dostępności żywności, produkcję o obiegu zamkniętym, w tym drukowanie 3D oraz oświetlenie wspierające zdrowie i dobre samopoczucie.

Signify rozszerzył znaczenie swoich innowacji poprzez pionierski program licencjonowania EnabLED. Dzięki programowi aż 1,500 firm może uzyskać dostęp do ponad 5,000 patentów Signify i zastosować wiodące energooszczędne technologie LED we własnych produktach.

O EPO

Europejski Urząd Patentowy (EPO) jest jedną z największych instytucji użyteczności publicznej w Europie. Z główną siedzibą w Monachium i biurami w Berlinie, Brukseli, Hadze i Wiedniu, urząd został utworzony w celu wzmocnienia współpracy w zakresie patentów w Europie. Dzięki scentralizowanej procedurze przyznawania patentów EPO wnioskodawcy mogą uzyskać wysokiej jakości ochronę patentową w maksymalnie 44 krajach, co obejmuje rynek liczący około 700 milionów ludzi. EPO jest także wiodącym na świecie organem w zakresie informacji patentowych i wyszukiwania patentów.

Źródło: Signify

Fot. Signify

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED