Signify w globalnym rankingu zrównoważonego rozwoju

23 grudnia 2022
Signify w globalnym rankingu zrównoważonego rozwoju

Signify już szósty rok z rzędu znalazł się w globalnym rankingu zrównoważonego rozwoju Dow Jones Sustainability World Index (DJSI). Miejsce w rankingu DJSI jest przyznawane na podstawie pozycji uzyskanej w ramach oceny zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw S&P Global Corporate Sustainability Assessment, w której firma Signify uzyskała ogólny wynik 88 na 100  punktów (na dzień 23 września 2022 r.), plasując się tym samym w górnym 1% swojej branży (na dzień 9 grudnia 2022 r.).

DJSI to ważny wyznacznik wiodącej pozycji przedsiębiorstwa w zakresie zrównoważonego rozwoju i jestem dumny z tego, że przyznana nam wysoka ocena odzwierciedla nasze wysiłki jako firmy – powiedział Eric Rondolat, dyrektor generalny Signify. – Przed nami jeszcze długa droga i zamierzamy kontynuować prace w celu dalszej integracji działań na rzecz klimatu i zrównoważonego rozwoju w całym naszym łańcuchu wartości.

Firma Signify uzyskała najwyższe noty (100/100) w 66 kategoriach, takich jak strategia dotycząca zmian klimatycznych i emisje gazów cieplarnianych, kultura ryzyka, projektowanie i innowacje produktowe, sprawozdawczość społeczna i wpływ na politykę publiczną (data oceny: 9 grudnia 2022 r.).

W roku 2022 – drugim roku realizacji prowadzonego przez Signify ambitnego, pięcioletniego programu zrównoważonego rozwoju „Jaśniejsze życie, lepszy świat 2025” – firma jest na dobrej drodze, aby podwoić tempo wprowadzania w życie postanowień Porozumienia Paryskiego, czyli ograniczenia globalnego wzrostu temperatury do 1,5 °C. W trzecim kwartale tego roku firma ogłosiła również, że powodzeniem realizuje postawione sobie cele związane z łączną redukcją emisji dwutlenku węgla, przychodami obiegu zamkniętego, które wyniosły w tym okresie 30%, oraz przychodami z programu „Jaśniejsze życie”, które wzrosły do 28%. Działania te pozwolą firmie Signify urzeczywistnić jej ambitny plan podwojenia pozytywnego wpływu na środowisko i społeczeństwo do końca 2025 r. Już w roku 2020 firma Signify osiągnęła neutralność węglową we wszystkich swoich oddziałach, a od roku 2010 zdołała ograniczyć emisje pochodzące z własnej działalności o ponad 70%.

Fot. Signify

Zaprenumeruj Oświetlenie LED