Sercem inteligentnych budynków jest światło

13 czerwca 2017
Sercem inteligentnych budynków jest światło

Na przełomie maja i czerwca odbyło się kolejne spotkanie producentów rozwiązań oświetleniowych, zorganizowane przez firmę OSRAM. Tym razem eksperci marki przybliżyli uczestnikom innowacyjne aplikacje umożliwiające tworzenie projektów, wykorzystywanych w inteligentnych budynkach.

Spotkanie miało charakter międzynarodowy, a do udziału zostali zaproszeni producenci oświetlenia m.in. z Czech, Słowacji, Węgier oraz Polski. Celem wydarzenia było przybliżenie uczestnikom najnowszych aplikacji dla inteligentnych rozwiązań, a także podzielenie się wiedzą, jak skutecznie wykorzystywać innowacyjne technologie w systemach oświetleniowych.

Chcąc budować przewagę konkurencyjną, producenci muszą znaleźć najlepsze połączenie między tradycyjnym a nowoczesnym modelem biznesu oświetleniowego, muszą umieć wykorzystywać aktualne trendy oraz przewidywać oczekiwania rynkowe – powiedział podczas otwarcia konferencji Sebastian Ostrowski, Prezes OSRAM Polska i Dyrektor Sprzedaży działu Digital Systems na Europę Wschodnią.

Globalne trendy napędzają potrzebę tworzenia coraz bardziej inteligentnych budynków. W ich automatyzacji kluczową rolę odgrywają zaawansowane systemy sterowania oświetleniem – podążające za użytkownikiem, budujące nastrój i atmosferę, zapewniające bezpieczeństwo, tworzące przyjemne środowisko i idealne warunki do pracy. Za pomocą inteligentnego oprogramowania i urządzeń można nie tylko znacznie zwiększyć komfort w budynkach, lecz przede wszystkim zmniejszyć koszty energii i uprościć proces certyfikacji efektywności budynku.

Naszą ambicją, jako firmy oświetleniowej, jest pomaganie klientom w kreowaniu cyfrowej przyszłości. Mam nadzieję, że wspólnie wykorzystamy nowe możliwości, które się pojawiają – powiedział podczas swojego wystąpienia Aninda Dasgupta, Dyrektor Marketingu i Strategii w dziale Digital Systems firmy OSRAM.

Iro Papachristou z działu ds. Rozwoju i Zarządzania produktami IoT firmy OSRAM przybliżyła uczestnikom działanie systemu ENCELIUM i jego kluczowe funkcje, pozwalające na optymalizację i dostosowanie oświetlenia do wymagań budynku i poszczególnych przestrzeni.

Uczestnicy spotkania mogli także wziąć udział w kilku blokach szkoleniowych, dotyczących najnowszych aplikacji oświetleniowych, prowadzonych przez niemiecki i polski zespół ekspertów OSRAM. Była również możliwość bliższego poznania produktów marki dzięki ekspozycjom prezentującym innowacyjne rozwiązania.

Zaprenumeruj Oświwtlenie LED