Oficjalny partner oświetleniowy Eurowizji

5 maja 2017
Oficjalny partner oświetleniowy Eurowizji

Już po raz trzeci firma OSRAM została zaproszona do współpracy podczas europejskiego Konkursu Piosenki. Jako oficjalny partner oświetleniowy i specjalista w dziedzinie innowacyjnych technologii OSRAM udostępni swoje produkty i zapewni wyjątkowe efekty świetlne podczas występów.

Konkurs Piosenki Eurowizji oświetlą innowacyjne produkty marki Clay Paky, należącej do firmy OSRAM. Najważniejszym elementem zaplanowanych iluminacji będzie ponad 150 ruchomych głów Scenius Unico, które zapewnią wyjątkowe efekty świetlne, a na scenie zostanie zastosowane specjalne rozwiązanie firmy OSRAM – lampa wyładowcza o mocy 1400 W i temperaturze barwowej 6500 K.

Oprócz oficjalnego głosowania podczas konkursu OSRAM udostępni specjalny system przeznaczony dla publiczności zgromadzonej przed telewizorami. Gdy artyści będą śpiewać zarówno w półfinałach, jak i w wielkim finale, fani będą mogli oddawać swoje głosy na ulubionych wykonawców za pomocą interaktywnej aplikacji. Do każdego z przyznawanych punktów od 1 do 12 przyporządkowany zostanie konkretny kolor. W zależności od tego, ile punktów zgromadzi dana piosenka, budynek Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej i gmach Opery Narodowej Ukrainy im. Tarasa Szewczenki w Kijowie zostaną rozświetlone odpowiednią barwą światła. Wyniki głosowania będą od razu widoczne w mieście, a dzięki zainstalowanym kamerom – również na całym świecie.

Eurowizja odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Kijowie w dniach 9–13 maja br. i wezmą w niej udział wykonawcy z 43 krajów. Gospodarzami widowiska będzie ukraińskie trio: Timur Mirosznyczenko, Wołodymyr Ostapczuk i Oleksandr Skiczko.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED