Sterownik oświetlenia ulicznego midiBLUE

11 października 2016
Sterownik oświetlenia ulicznego midiBLUE

Firma Rabbit opracowała nowoczesny sterownik do zarządzania infrastrukturą oświetleniową midiBLUE. Służy do załączania, wyłączania oraz monitorowania oświetlenia za pomocą strony internetowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik w komfortowych warunkach, z dowolnego miejsca może kontrolować pracę oświetlenia. To niewielkie urządzenie montowane jest w szafie oświetleniowej.

Wraz z serwisem internetowym tworzy system, który pozwala na zdalne monitorowanie i zarządzanie oświetleniem ulicznym. Rozwiązanie to umożliwia obserwację w czasie rzeczywistym funkcjonowanie dużej ilości szaf oświetleniowych. Wpływa to bezpośrednio na poprawę jakości oświetlenia, szybkość reakcji w sytuacjach awaryjnych oraz na obniżenie kosztów. Sterownik midiBLUE został zaprojektowany specjalnie do sterowania oświetleniem drogowym w gminach wiejskich, które posiadają rozbudowaną infrastrukturę oświetleniową położoną na rozległym terenie oraz dysponujących ograniczonym budżetem. Istotną funkcją systemu jest możliwość tworzenia i zarządzania grupami sterowników.

Możliwe jest tworzenie grup dla różnych miejscowości, a następnie łatwe konfigurowanie sterowników w każdej grupie, w trybie online. Dzięki takiemu rozwiązaniu lokalna społeczność może mieć wpływ na własne oświetlenie. Ważną funkcją sterownika jest synchronizacja czasu z serwerem NTP, dzięki czemu oświetlenie załączane jest bardzo precyzyjnie. Czas pobierany bezpośrednio z zegara atomowego gwarantuje absolutną dokładność i uwalnia użytkownika od konieczności samodzielnej korekty zegara w sterowniku. Dodatkowo zapewnia to załączanie wszystkich sterowników w tym samym czasie, z dokładnością co do sekundy. 

Więcej informacji na www.rabbit.pl