Sterownik oświetlenia z łącznością Bluetooth

6 sierpnia 2020
Sterownik oświetlenia z łącznością Bluetooth

OSRAM Digital Systems oferuje inteligentny i kompaktowy sterownik z wbudowanym zegarem czasu rzeczywistego. DALIeco BT RTC umożliwia automatyzację w działaniu oświetlenia oferując dodatkowo bezprzewodową konfigurację i sterowanie z poziomu aplikacji na smartfony. Jest to kolejne rozwiązanie OSRAM DS z obszaru HCL (Human Centric Lighting).

Ten sterownik został stworzony z myślą o sterowaniu oświetleniem przestrzeni biurowych, korytarzy, ale także pojedynczych opraw stojących. OSRAM DALIeco BT RTC, dzięki łączności Bluetooth, może być konfigurowany bezprzewodowo z użyciem smartfonu lub tabletu wyposażonego w bezpłatną aplikację OSRAM BT Config. DALIeco BT RTC współpracuje z układami zasilającymi DT8, dzięki czemu można dostosować nie tylko natężenie oświetlenia, lecz także temperaturę barwową. Automatyczną zmianę tych parametrów w zależności od pory dnia umożliwia zegar czasu rzeczywistego (RTC) – nowość w tym modelu sterownika. Oprócz tego, parametry oświetlenia mogą być regulowane automatycznie przez czujniki ruchu i natężenia światła. Do sterowania manualnego można zastosować przyciski monostabilne lub aplikację OSRAM BT Control na urządzenia mobilne.

Tak wszechstronne możliwości sterowania pozwalają na uzyskanie oświetlenia przyjaznego dla człowieka, które jest zgodne z rytmem dobowym naszych organizmów, daje poczucie odprężenia i ma pozytywny wpływ na zdrowie. Sterownik umożliwia takie dostrojenie parametrów oświetlenia, by praca i nauka były jak najbardziej komfortowe

Do jednego sterownika DALIeco BT RTC można dołączyć 32 układy zasilające DT6 lub DT8 oraz do 4 urządzeń wejściowych – czujników lub interfejsów do przycisków. Dodano także dodatkowe wejście na przyciski monostabilne, umożliwiając stworzenie większej liczby punktów do sterowania manualnego. Tak przygotowaną instalację można zaprogramować wybierając w aplikacji jeden z predefiniowanych profili i dostrajając go do własnych potrzeb. Oprawy można podzielić na maksymalnie cztery grupy, a interfejsom do przycisków przypisać pożądane funkcje. Dodatkowo, jeżeli więcej niż jeden sterownik wymaga tej samej konfiguracji wprowadzone ustawienia można zapisać w aplikacji, po czym wgrywać je na kolejne urządzenia.

Automatyzacja oświetlenia to oszczędności energii, a tym samym redukcja wydatków. Taką możliwość daje właśnie DALIeco BT RTC – sterownik prosty w konfiguracji i oferujący kompleksowe sterowanie oświetleniem, który pozwoli na doskonałe dopasowanie oświetlenia tak, by idealnie wkomponowało się w naszą codzienność.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED