Światło jako usługa

7 maja 2015
Światło jako usługa

Firmy Schiphol Group, Cofely i Philips zawarły porozumienie o współpracy w związku z modernizacją oświetlenia budynków terminali na lotnisku Schiphol w Amsterdamie. W modelu „Światło jako usługa” Schiphol Group płaci za światło, którego używa, ale Philips pozostaje właścicielem wszystkich urządzeń i instalacji. Philips i Cofely będą wspólnie odpowiedzialne za wydajność i trwałość systemu oraz jego ponowne wykorzystanie lub recykling. Po wygaśnięciu kontraktu urządzenia będą poddane modernizacji i ponownie wykorzystane w innym miejscu, co umożliwi maksymalne obniżenie zużycia surowców.

Wspólne prace architektów z biura Kossmann.dejong i Philips Design doprowadziły do zaprojektowania opraw, które dzięki poprawionym możliwościom serwisowania mają o 75 proc. większą żywotność w stosunku od konwencjonalnych lamp. Ponadto, elementy składowe opraw mogą być indywidualnie wymieniane. Dzięki wykorzystaniu energooszczędnych lamp LED zużycie energii elektrycznej będzie o 50 proc. mniejsze w stosunku do tradycyjnych systemów oświetleniowych.

Dzięki całodobowej obsłudze lotniska Philips i Cofely będą mogły zapewnić stałe zarządzanie systemem oświetleniowym. Jednocześnie firmy te będą odpowiedzialne za intensywność i niezawodność oświetlenia, oparte na modelu KPI badania kluczowych wskaźników działania.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED