Technologia Silvair w oświetleniu do uprawy roślin

19 lutego 2021
Technologia Silvair w oświetleniu do uprawy roślin

Spółka SILVAIR oferująca innowacyjne rozwiązania z zakresu Internetu Rzeczy rozszerzyła  umowę z firmą OSRAM nawiązując współpracę ze spółką Fluence, będącą częścią światowego lidera oświetlenia.

W ramach umowy Silvair dostarczy oprogramowanie do produkowanego przez OSRAM (Fluence) oświetlenia jak również narzędzia do sterowania siecią oświetleniową. Silvair rozszerza portfolio produktowe o świadczenie usług (“Silvair Connected Services”), które są trzecim komponentem przychodowym Spółki. W ramach świadczenia usług Silvair umożliwi OSRAM (Fluence) tworzenie usług w modelu abonamentowym.

OSRAM Fluence tworzy rozwiązania oświetleniowe do komercyjnej uprawy roślin w środowisku kontrolowanym. Stosuje najnowsze badania w dziedzinie fotobiologii oraz zaawansowaną technologię aby wspierać zdrowszy i bardziej zrównoważony świat. W pierwszym roku współpracy z Silvair, Fluence chce wyprodukować minimum 15 tysięcy sztuk lamp z technologią spółki i wykorzystać technologię głównie do ogrodnictwa szklarniowego.

Przewiduje się, że światowy rynek oświetlenia ogrodniczego wzrośnie z 2,3 mld USD w 2020 r. do 6 mld USD do 2025 r .; oczekuje się wzrostu CAGR na poziomie 21,4% od 2020 do 2025 roku. Kluczowe czynniki napędzające wzrost tego rynku obejmują rosnącą liczbę inicjatyw rządowych promujących przyjęcie praktyk CEA (Controlled-environment agriculture) i technologii SSL (Solid State Lighting), rosnące zapotrzebowanie na żywność ze względu na ciągle rosnącą populację, zwiększone fundusze na rozwój pionowych farm i szklarni oraz trwająca legalizacja uprawy konopi (według raportu Markets & Markets)  Ogromny potencjał tego segmentu Silvair chce wykorzystać zawiązując partnerstwo z Fluence:

Fluence to idealny partner dla SILVAIR. Mamy bardzo podobne wartości – dążymy do życia w świecie, który jest bardziej zrównoważony i wykorzystujemy w tym celu dostępną technologię. Oświetlenie do uprawy roślin to dla nas nowa kategoria, na którą dopiero się otwieramy. Cieszy nas, że potencjał technologii Silvair został dostrzeżony przez lidera w tej grupie,” mówi Rafał Han – prezes i współzałożyciel spółki Silvair.

W ramach współpracy Fluence dołącza do programu partnerskiego Silvair, w ramach którego spółka jako Partner Technologiczny będzie promowana w materiałach produktowych i marketingowych Fluence.

Modernizacja opraw oświetleniowych w komercyjnych szklarniach i pionowych farmach pomaga w oszczędzaniu energii, zapewniając dodatkowe światło w celu poprawy jakości roślin oraz obniżenia ich kosztów utrzymania i pracy. Nasze rozwiązanie idealnie wpisuje się w ten trend.” dodaje Rafał Han.

Źródło: Silvair

Fot. Fluence

Zaprenumeruj Oświetlenie LED