TRILUX wybuduje nową fabrykę w Polsce

12 maja 2023
TRILUX wybuduje nową fabrykę w Polsce

TRILUX, ekspert oświetleniowy z ponad 100-letnim doświadczeniem, który obecnie skupia się na rozwoju zaawansowanych technologicznie, ekologicznych rozwiązań, chce kontynuować swój rozwój w Europie Środkowo-Wschodniej, dzięki planowanej inwestycji w Polsce.

Firma zapowiedziała, że do wiosny 2024 roku, zakończy budowę nowego zakładu produkcji opraw oświetleniowych. Inwestycja umożliwi firmie nie tylko zwiększenie mocy produkcyjnych i montażowych oraz usprawnienie logistyki, ale także rozwój nowych produktów oraz prowadzenie działań administracyjnych i IT. TRILUX obecny jest w Polsce od 2005 r., a biuro w Warszawie pełni funkcję hubu biznesowego dla Europy Wschodniej. Firma w modelu B2B oferuje produkty i rozwiązania oświetleniowe typu „smart” dedykowane: biurowcom, obiektom przemysłowym, handlowym, edukacyjnym, zdrowotnym oraz zastosowaniom architektonicznym zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że to Polska została wybrana na lokalizację kolejnego zakładu produkcyjnego firmy TRILUX, choć w procesie due diligence brano pod uwagę również inne kraje Europy Wschodniej – powiedział Arkadiusz Lewenko, dyrektor generalny na Europę Środkowo-Wschodnią i TRILUX Polska. – Nasz kraj ma nie tylko wielu utalentowanych ekspertów w dziedzinie nowoczesnych technologii i ekoprojektowania, których TRILUX ma nadzieję przyciągnąć, ale także demokratyczną i otwartą kulturę pracy, która idealnie wpisuje się w oczekiwania Polaków wobec pracodawcy. Rekrutację rozpoczynamy od pracowników umysłowych, ale wkrótce przejdziemy również do rekrutacji pracowników produkcyjnych – dodaje Lewenko.

W polskim zakładzie tworzone będą nie tylko rozwiązania oświetleniowe przyszłości, ale też, dzięki skróceniu dróg transportu do europejskich odbiorców, zmniejszy się ślad węglowy firmy. Planowana inwestycja zostanie zrealizowana w zgodzie ze standardami certyfikacji „BREEAM”. Wszystkie nowe budynki będą wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne, zarówno pod kątem oświetlenia, jak też samych materiałów budowlanych. Prace budowlane rozpoczną się latem 2023 roku, a otwarcie nowej fabryki planowane jest wiosną 2024 roku. W zakładzie zatrudnienie znajdzie 250 osób.

Źródło: TRILUX

Zaprenumeruj Oświetlenie LED