Udany debiut na rynku alternatywnym firmy Govena Lighting

7 grudnia 2017
Udany debiut na rynku alternatywnym firmy Govena Lighting

Govena Lighting, producent sprzętu elektronicznego i oświetlenia, zadebiutował w środę  (6 grudnia)  na rynku NewConnect. Pod koniec debiutanckiej sesji kurs rósł o 40 proc., do 0,14 zł. Właściciela zmieniło około 2,2 mln akcji.

W listopadzie spółka zapowiedziała, że zaraz po debiucie na rynku alternatywnym przeprowadzi nową emisję akcji. Zarząd zapowiada, że w latach 2017–2020 Govena Lighting zbuduje silną pozycję producenta elektroniki oświetleniowej i dostawcy rozwiązań z zakresu smart lightingu. Jednym z priorytetów rozwoju ma być udoskonalanie dotychczasowych i projektowanie nowych wyrobów elektronicznych, dedykowanych dla technologii LED i OLED, oraz wdrażanie nowych funkcji i zastosowań wyrobów elektroniki oświetleniowej w przemyśle. Spółka zamierza zintensyfikować prace nad rozwojem nowych technologii z zakresu inteligentnych systemów sterowania światłem, mających zastosowanie zarówno w domu, przemyśle, jak i rolnictwie.

Spółka prowadzi działania w kierunku wypromowania linii własnych zasilaczy, ewentualnego zastąpienia dotychczasowego głównego produktu (transformatorów) i dalszego rozwoju oferty ściemniaczy.

Po trzech kwartałach przychody Goveny sięgają 9,3 mln zł, a zysk netto 114,9 tys. zł. W całym ubiegłym roku obroty były na poziomie 11,9 mln zł, a zysk netto wyniósł 13,3 tys. zł.

Zarząd zapowiada, że w przypadku odpowiedniej płynności finansowej nie wyklucza rekomendowania wypłaty dywidendy. Spółka wprowadziła do obrotu 71,04 mln akcji serii A, 45 mln akcji serii B i 30 mln akcji serii C.

Govena Lighting to 409. spółka notowana na NewConnect oraz 18. debiut na tym rynku w tym roku.

Źródło: www.parkiet.com

Fot.INC. Na zdjęciu Beata Jurczak, prezes Govena  Lighting SA