Urządzenia UV-C pomagają dezynfekować park wodny Warszawianka

3 grudnia 2020
Urządzenia UV-C pomagają dezynfekować park wodny Warszawianka

Signify  zainstalował nowoczesne rozwiązanie oparte na technologii UV do dezynfekcji powietrza i powierzchni w najpopularniejszym w stolicy obiekcie sportowo-rekreacyjnym „Warszawianka”. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych produktów Philips UV-C, przedsiębiorstwo dba o bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i gości korzystających z usług parku wodnego oraz SPA.

Warszawianka – bezpieczeństwo przede wszystkim

W dobie pandemii koronawirusa firmy poszukują rozwiązań, które pozwolą im kontynuować działalność i dostosować się do wzmożonych zasad reżimu sanitarnego. Park wodny Warszawianka, jest pierwszym obiektem tego typu w Polsce, w którym zostały zainstalowane produkty Philips UV-C. Umożliwiają one bieżącą dezynfekcję powietrza i pomieszczeń, z których korzystają goście parku oraz osoby poszukujące relaksu w strefie SPA.

Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie klientów są dla nas priorytetem. Druga fala COVID-19 już nadeszła, a my dzięki instalacji Philips UV-C jesteśmy do niej przygotowani. – mówi Dariusz Pastor, prezes Mokotowskiej Fundacji Warszawianka – Wodny Park.

 Dezynfekcja powietrza i powierzchni dzięki oprawom UV-C

W celu zwiększenia standardów higienicznych w kompleksie Mokotowskiej Fundacji Warszawianka – Wodny Park, w przebieralniach przy basenach zainstalowano oprawy Philips UV-C Upper Air do montażu sufitowego, zapewniające dezynfekcję powietrza. W szatniach goście gromadzą się i przebywają najdłużej, a wykorzystane rozwiązanie na bieżąco dezaktywuje krążące w powietrzu wirusy i bakterie. Co więcej, dezynfekcja powietrza nie zakłóca regularnego trybu działalności obiektu, ponieważ zastosowana optyka i montaż urządzenia UV-C na wysokości umożliwia przebywanie ludziom w przebieralniach podczas ich pracy.

Z kolei w strefie SPA najważniejsza jest dezynfekcja powierzchni, m.in. foteli z których korzystają goście podczas masaży i zabiegów odnowy biologicznej. W celu eliminacji wirusów i bakterii w tych pomieszczeniach zastosowano belkę Philips UV-C, która pozwala na rzeprowadzenie efektywnego i szybkiego procesu dezynfekcji pomiędzy zabiegami. Dzięki temu nie ma przestojów i praca odbywa się systematycznie, pomagając tworzyć bezpieczniejsze środowisko dla klientów korzystających z oferty SPA.

Cieszymy się, że nasze urządzenia UV-C do dezynfekcji pomagają polskim firmom sprawniej funkcjonować w trakcie panującej pandemii i restrykcyjnych zasad higieny. Mam nadzieję, że inne przedsiębiorstwa również będą sięgać po skuteczne metody eliminacji bakterii i wirusów, aby pomóc zapewnić bezpieczeństwo pracownikom oraz klientom. Technologia UV-C skutecznie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa naszego otoczenia i pomaga przetrwać ten trudny czas. – mówi Radosław Fabisiak, Ekspert UV-C w Signify.

Dlaczego warto wybrać urządzenia Philips UV-C od Signify?

Badanie przeprowadzone w tym roku przez Signify wspólnie z Narodowym Laboratorium Badań Nowo Występujących Chorób Zakaźnych (National Emerging Infectious Diseases Laboratories – NEIDL) Uniwersytetu Bostońskiego w USA potwierdziły, że promienniki UV-C firmy Signify skutecznie dezaktywują wirus SARS-COV-2, który powoduje chorobę Covid-19 w 99% w ciągu zaledwie kilku sekund*. Ponadto urządzenia Philips do dezynfekcji UV-C, nie emitują szkodliwego ozonu w trakcie ani po użyciu.

Profesjonalny montaż i szkolenie

Dostawcą oraz wykonawcą instalacji w parku wodnym Warszawianka, jest firma Master Light Service – firma, oferująca kompleksowe usługi oświetleniowe, działająca na polskim rynku od 2007 roku. MLS to certyfikowany wykonawca przeszkolony, aby w profesjonalny sposób zainstalować i uruchomić system dezynfekcji UV-C.

Razem z firmą Signify świadczymy usługi dla naszych partnerów, zachowując wszelkie normy, środki ostrożności oraz zabezpieczenia. Cieszymy się, że Warszawianka jest pierwszym parkiem wodnym
w Polsce chronionym przez UV-C. – mówi Robert Faliszewski, Master Light Service

Signify od ponad 35. lat znajduje się w czołówce firm wykorzystujących technologię UV i posiada  doświadczenie oraz wiedzę w tym zakresie. Promienniki UV-C od wielu lat produkowane są w zakładzie w Pile, gdzie dodatkowo znajduje się też Centrum Badawczo-Rozwojowe technologii UV. Firma posiada w swoim portfolio szeroki wybór produktów UV-C do dezynfekcji, dzięki czemu można je dostosować do funkcjonalności danych przestrzeni, m.in. urządzenia, podczas działania których, w pomieszczeniach mogą przebywać ludzie lub inteligentne systemy, które podczas uruchomiania opraw UV-C blokują drzwi na czas dezynfekcji. Są to także produkty o długim czasie użytkowania, które będą służyły przez lata.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED