Warszawski ZDM będzie kontynuował doświetlanie przejść dla pieszych

19 lutego 2021
Warszawski ZDM będzie kontynuował doświetlanie przejść dla pieszych

1497 przejść dla pieszych w Warszawie zyskało dodatkowe oświetlenie w latach 2016-2020. Tym samym dobiega końca realizacja projektu polegającego na doświetlaniu zebr w mieście. W 2021 r. ZDM planuje poprawić jasność po zmroku jeszcze w 183 miejscach.

Jak informuje ZDM, widoczność pieszych na pasach jest poprawiana na dwa sposoby. Pierwszym jest instalacja tzw. oświetlenia dedykowanego – polega na montażu dodatkowych słupów i opraw oświetleniowych, które są zaprojektowane tak, by oświetlały przechodzącego przez zebrę. Druga metoda to wymiana słupów jeden do jednego. Oznacza usuwanie znajdujących się tuż przy przejściach starych słupów i wstawianie w ich miejsce nowych, które są wyposażane w podwójne wysięgniki, aby jeden skierowany był na jezdnię, a drugi na zebrę.

W tym roku planowane jest doświetlenie łącznie 183 przejść w 16 dzielnicach. Najwięcej nowych słupów i opraw zostanie zainstalowanych w Ursusie (27), Śródmieściu (23) i na Bielanach (16). Lista lokalizacji nie jest jednak zamknięta, dlatego finalnie na koniec roku ich liczba może się o kilka zwiększyć.

Źródło: ZDM

Zaprenumeruj Oświetlenie LED