Zarządzanie oświetleniem w małych i średnich przedsiębiorstwach

28 stycznia 2019
Zarządzanie oświetleniem w małych i średnich przedsiębiorstwach

Signify wprowadził Interact Pro –  najnowszy dodatek do portfolio produktów związanych z Internetem rzeczy.

Interact Pro to intuicyjna aplikacja i panel, które umożliwiają zarządzanie oświetleniem w małych i średnich przedsiębiorstwach. System współpracuje ze źródłami światła, oprawami i czujnikami Interact Ready marki Philips.

Interact Pro zaprojektowany jest dla małych i średnich powierzchni komercyjnych o powierzchni do 1000 m2 w biurach i do 10 000 m2 w pomieszczeniach przemysłowych. Umożliwia jednoczesne podłączenie i zarządzanie aż 200 punktami świetlnymi. Oparte na chmurze oprogramowanie Interact Pro składa się z portalu internetowego, bramy, panelu sterowania i aplikacji, dzięki którym firmy mogą kontrolować swoje oświetlenie.

Interact Pro najlepiej sprawdza się w biurach, magazynach i parkingach piętrowych. Czujniki oświetlenia wykrywają, czy ktoś jest obecny i automatycznie włączają światła. Gdy pomieszczenie jest puste, światło jest przyciemniane, zmniejszając zużycie energii i koszty. Ponadto czujniki samoczynnie rozpoznają natężenie światła dziennego i odpowiednio dostosowują oświetlenie, aby firmy mogły poprawić swoją efektywność energetyczną. Dane ze zintegrowanego systemu oświetlenia są wyświetlane przez panel i aplikację Interact Pro. Umożliwia to właścicielom firm podejmowanie świadomych decyzji dotyczących zarządzania zużyciem energii i osiąganie celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, pokazując w ten sposób społeczną odpowiedzialność biznesu. Ponadto platforma Interact IoT umożliwia powiadomienia push i aktualizacje zabezpieczeń, dzięki czemu system jest aktualizowany automatycznie.

Oprogramowanie Interact Pro oraz lampy i oprawy Philips Interact Ready są obsługiwane przez otwarty globalny bezprzewodowy standard Zigbee 3.0. Bezprzewodowy system oświetlenia z konfiguracją opartą na aplikacji oznacza, że jego instalacja trwa krócej, niż tradycyjnych systemów oświetleniowych. W związku z tym instalatorzy mogą szybciej przejść do kolejnych zadań, minimalizując tym samym zakłócenia w pracy klienta. Interact Pro to jedyny system, który może łączyć oprawy i lampy w zintegrowanym systemie z takim samym zakresem funkcji, takich jak: przyciemnianie, grupowanie i szeregowanie.

Nowa gama źródeł światła, opraw oświetleniowych i czujników Philips Interact Ready, kompatybilnych z Interact Pro obejmuje panele, oprawy typu downlight, lampy wodoodporne i tuby LED.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED