Zmiany w Konsorcjum Zhaga

2 stycznia 2019
Zmiany w Konsorcjum Zhaga

Wiosną 2018 roku Konsorcjum Zhaga – zgodnie z najnowszymi trendami w branży oświetleniowej – dokonało analizy sposobów wykorzystywania nowych możliwości biznesowych w zakresie cyfrowego oświetlenia oraz modeli usług. Zapoczątkowało to cały proces zmian.

Obecnie dzięki wprowadzonej w życie nowej umowie konsorcjum, opiera się ono na nowej wizji i misji związanej z inteligentnym oświetleniem.

W rzeczywistości nowe perspektywy rozszerzają obecny zakres działania firmy o interfejsy umożliwiające łączność opraw z siecią Internetu rzeczy, a także ulepszenie i serwis opraw LED w zależności od projektu producenta opraw. To nowe otwarcie stawia sobie za cel wprowadzenie prawdziwej interoperacyjności i obejmuje już interfejsy do czujników i modułów łączności, a ponadto interfejs między modułem a sterownikiem. Dzięki temu Konsorcjum Zhaga chce odegrać znaczącą rolę w rozwoju branży oświetleniowej.

Zmieniona Zhaga dociera również do nowej grupy firm, w których pracują instalatorzy, projektanci, architekci i użytkownicy końcowi. Możliwość modernizacji lub serwisowania opraw oświetleniowych oraz istnienie wielu interoperacyjnych komponentów okaże się dla nich interesująca także dzięki programom testowania i certyfikacji, które gwarantują współdziałanie. Aby służyć nowym grupom, konsorcjum proponuje członkostwo w „społeczności przedsiębiorstwa”.

Członkowie społeczności skorzystają m.in. z dostępu do wybranych informacji zamieszczonych na portalu firmy. Członkostwo w społeczności jest bezpłatne.Członkowie zwyczajni i stowarzyszeni nadal będą mieli możliwość korzystania ze specyfikacji, Zhaga zmieniła jednak strategię publikacji i zrezygnowała z publikowania specyfikacji przeznaczonych dla firm niezwiązanych z przedsiębiorstwem.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED