Beghelli wprowadza produkty zgodne z koncepcją HCL

15 maja 2019
Beghelli wprowadza produkty zgodne z koncepcją HCL

W asortymencie włoskiego producenta oświetlenia LED dostępne są rozwiązania zgodne z koncepcją HCL (human centric lighting), wspierającą naturalny, dobowy rytm człowieka. Ze względu na wysokie koszty operacyjne i produkcyjne, nie były one wcześniej wykorzystywane na szeroką skalę. Specjaliści z Beghelli opracowali system dostępny dla każdego, spełniający indywidualne wymagania oraz dopasowujący się do każdej instalacji.

HCL to nowoczesny koncept oświetlania budynków, nazywany także biodynamicznym oświetleniem, którym możemy sterować bezprzewodowo, regulując jego temperaturę barwową czy intensywność świecenia opraw.

Stale drożejąca energia zmusiła branżę oświetleniową do szukania coraz bardziej energooszczędnych rozwiązań, które przyniosą inwestorom realne oszczędności oraz zwrot z inwestycji. Cieszymy się, że w całym procesie optymalizacji kosztów, znalazło się również miejsce na zapewnienie komfortu oraz poprawy funkcjonalności człowieka, ponieważ HCL skutecznie łączy w sobie te dwie idee. Biura, placówki edukacyjne czy medyczne, a nawet obiekty przemysłowe to miejsca, w których niezbędne jest zapewnienie odpowiedniego naturalnego rytmu dobowego, nie generując przy tym dodatkowych kosztów – podkreśla Piotr Świtalski, prezes firmy Beghelli-Polska.

To od światła zależy, jak dobrze widzimy oraz postrzegamy otoczenie. Do zadań systemu oświetleniowego zgodnego z HCL należy odwzorowywanie światła naturalnego przy użyciu specjalnie skonstruowanych opraw oświetleniowych, a także odpowiednio dobranego zarządzania całą instalacją.

Beghelli w swojej ofercie posiada 4 rozwiązania o różnym stopniu zaawansowania, które można dostosować do każdej, oświetlanej przestrzeni.