Bezpieczniejsze zakupy w sklepach „Społem” dzięki dezynfekcji Philips UV-C

30 marca 2021
Bezpieczniejsze zakupy w sklepach „Społem” dzięki dezynfekcji Philips UV-C

Signify po raz pierwszy w Polsce zastosował oprawy Philips UV-C do dezynfekcji powietrza w sklepach spożywczych sieci Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem”. Od teraz pracownicy sklepów w Ozorkowie (woj. łódzkie) mogą się czuć bezpieczniej podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków, a klienci mają lepszy komfort podczas robienia zakupów.

Dezynfekcja UV-C po raz pierwszy w sklepach „Społem”

Dezynfekcja UV-C to jedna z najskuteczniejszych metod dezaktywowania wirusów i drobnoustrojów, co w czasie panującej pandemii jest niezwykle ważne, w szczególności w miejscach, gdzie występuje duża rotacja ludzi. Dlatego też, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i klientom,

Sklepy „Społem” podnoszą bezpieczeństwo i komfort robienia zakupów dzięki dezynfekcji Philips UV-C

Zastosowanie urządzeń do dezynfekcji Philips UV-C ogranicza ryzyko zakażenia klientów i pracowników sklepów „Społem”, oraz podnosi bezpieczeństwo i komfort robienia zakupów. Wierzymy, że inwestycja w urządzenia do dezynfekcji Philips UV-C to potwierdzenie jakości i wiarogodności naszej marki – zwłaszcza w tak trudnej sytuacji, jaką jest trwająca pandemia koronawirusa. – mówi Agnieszka Derlecka, prezes sieci sklepów „Społem” w Ozorkowie.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń Philips UV-C do dezynfekcji powietrza i powierzchni, ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów jest zredukowane, a sklepy spożywcze „Społem” w Ozorkowie stały się znacznie bezpieczniejszymi przestrzeniami handlowymi. Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” to sieć handlowa z wieloletnią tradycją, która idzie z duchem czasu i sięga również po innowacyjne systemy. Obecnie „Społem” należy do jednej z największych sieci handlowych w Polsce i liczy ponad 3 000 sklepów. Misją firmy jest dostarczanie produktów w najszerszym asortymencie oraz kreowanie najlepszych rozwiązań rynkowych, a teraz także tworzenie bezpiecznego środowiska pracy oraz miejsca zakupów.

Philips UV-C – dezynfekcja dla wymagających

W sklepach „Społem” w Ozorkowie zastosowano dwa rodzaje urządzeń UV-C, które dezaktywują wirusy zarówno z powietrza oraz powierzchni. W głównej części sklepu znajdują się oprawy tzw. „upper air” do montażu sufitowego zapewniające dezynfekcję powietrza, które emitują promieniowanie UV-C w górnej części pomieszczenia umożliwiając przebywanie osób w sklepie, podczas ich funkcjonowania. Nieprzerwana dezynfekcja powietrza chroni zarówno klientów sklepu, jak i stale przebywających w nich pracowników. Z kolei do odkażania powierzchni, w mniejszych placówkach „Społem” pojawiły się belki UV-C, które uruchamiają się automatycznie w porze nocnej. Dodatkowo, każdy sklep został wyposażony w system sterowania urządzeniami.

Instalacja rozwiązań UV-C w sieci sklepów „Społem” w Ozorkowie odbyła się przy zachowaniu najwyższych norm jakości oraz zabezpieczeń, takich jak czujniki ruchu czy zegary sterujące. Skuteczność i bezpieczeństwo rozwiązania potwierdziliśmy wykonując pomiary radiometryczne. Jesteśmy dumni, że mogliśmy pomóc „Społem” zostać pierwszą siecią handlową w Polsce dezynfekowaną przez Philips UV-C. – mówi Stanisław Kwaśny, właściciel AMS Group.

Signify – sprawdzony partner

Specjaliści Signify służą wsparciem na każdym etapie wdrożenia systemu dezynfekcji UV-C. Decydując się na współpracę z Signify, można mieć pewność, że dostaniemy nie tylko bezpieczne urządzenia wysokiej jakości, ale również firma udzieli wsparcia w projekcie, instalacji i szkoleniu z jego prawidłowego i bezpiecznego użytkowania. W sklepach Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” dostawcą oraz wykonawcą instalacji od projektu, poprzez jego realizacje do serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, była firma AMS Group – partner Signify, która oferuje kompleksowe usługi instalacyjne.

Jako firma posiadamy ponad 35-letnie doświadczenie w tworzeniu rozwiązań do dezynfekcji UV-C. Mamy pewność, że technologia UV-C stanowi doskonałe zabezpieczenie dla sklepów detalicznych. I to nie tylko na czas pandemii! Badania, które przeprowadziliśmy wraz z Uniwersytetem w Bostonie potwierdzają skuteczność dezaktywacji nie tylko wirusa SARS-CoV-2, ale także bakterii, pleśni i innych patogenów.” – mówi Robert Rzepiński, VAP manager, Signify.

Co ważne, Signify wraz z Innovative Bioanalysis, certyfikowanym przez CAP, CLIA, AABB Laboratorium Referencyjnym w Costa Mesa (Kalifornia) przeprowadzili badania, które potwierdzają skuteczność urządzeń UV-C do dezynfekcji górnych partii powietrza w zakresie dezaktywacji wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19.

Urządzenia UV-C do odkażania górnych partii powietrza (tzw. Upper Air) dezaktywowały 99,99% wirusa SARS-CoV-2 w powietrzu w pomieszczeniu[1] w ciągu 10 minut, a po 20 minutach poziom wirusa był poniżej poziomu wykrywalnego[2].

 

[1] Badania przeprowadzono w pomieszczeniu o wymiarach 8’x8’x10’, spełniającym normy Biosafety Level 3.

[2] Zgodnie z wynikami uzyskanymi z testu laboratoryjnego przeprowadzonego przez Innovative Bioanalysis, laboratorium referencyjne CAP, CLIA, AABB z certyfikatem bezpieczeństwa, w pomieszczeniu o odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Więcej informacji można znaleźć w raporcie z badań dostępnym tutaj.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED