ES CTI DALI – system do zadań specjalnych

26 maja 2017
ES CTI DALI – system do zadań specjalnych

Automatyka budynkowa z opcją nadzoru oświetlenia awaryjnego, czyli automatyczne, centralne nadzorowanie opraw oświetlenia awaryjnego staje się standardem. Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich osób w budynku w przypadku zaniku napięcia przestaje wynikać tylko z konieczności spełnienia wymogów norm. Coraz częściej wizerunek inwestora i dobra praktyka administrowania obiektem wpływają na wybór systemów automatyki zarządzania budynkiem (ang. Building Management System – BMS).

Innowacyjnym produktem w kategorii centralnego nadzoru opraw awaryjnych, ewakuacyjnych i kierunkowych jest system ES CTI DALI firmy ES-SYSTEM. To pierwszy w Polsce produkt integrujący oświetlenie awaryjne i podstawowe działający na dowolnej platformie systemowej w czasie rzeczywistym.

Dlaczego centralny system nadzoru?

Ważnym elementem obsługi budynków stają się systemy potrafiące w prosty, czytelny, ale przede wszystkim szybki sposób zaraportować o stanie urządzeń odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Proste systemy ustępują miejsca bardziej zaawansowanym strukturom, w których poza oprawami istotnym czynnikiem stają się elementy nadzoru i komunikacji. Dzięki stałemu raportowaniu administratorzy budynków bez większych kosztów i nakładu pracy mają pełną wiedzę o wszelkich zdarzeniach w systemie.

Całość artykułu można przeczytać w numerze 2/2017 „Oświetlenie LED”.

ES-SYSTEM jest największym polskim producentem oświetlenia. Od ponad 25 lat z sukcesami działa na rynkach krajowym i zagranicznym. Zaawansowane technicznie systemy oświetlenia awaryjnego oraz podstawowego produkcji ES-SYSTEM oświetlają najbardziej prestiżowe obiekty na całym świecie.

www.essystem.pl