GL Optic nagrodzone podczas Targów Światło 2022

2 lutego 2022
GL Optic nagrodzone podczas Targów Światło 2022

System GL Opticam 3.0 4K TEC otrzymał nagrodę główną w konkursie „Najlepszy produkt targowy” podczas 29 Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego Światło w Warszawie.

Celem konkursu jest propagowanie najlepszych rozwiązań pod względem technicznym, wzorniczym, użytkowym i innowacyjnym, ale jak podkreślił dyrektor wydarzenia Marek Orłowski, chodziło o docenienie produktów, a nie firm. Kapituła podkreślała, że nagrodzone zostały rozwiązania zaawansowane technologicznie.

GL Opticam 3.0 4K TEC to  kompleksowy system do matrycowego pomiaru luminancji ze szczególnym uwzględnieniem pomiaru oświetlenia drogowego, zgodnego z wymaganiami normy PN-EN 13201. Innowacyjną cechą, jakiej do tej pory nie posiadał żaden system tego typu, jest jego całkowite przystosowanie do pomiarów w terenie. Dzięki zastosowaniu obudowy klasy IP54 oraz stabilizacji temperatury pracy układu pomiarowego, jest przystosowany do pracy w każdych warunkach atmosferycznych. Bateryjne źródło zasilania oraz szereg dodatkowych akcesoriów takich jak znaczniki pola pomiarowego czy koło do pomiaru odległości, ułatwiają pomiary w terenie. Komputer wraz z  oprogramowaniem umożliwia wygodne i szybkie uzyskanie wyników, które  pozwalają na ocenę jakości oświetlenia drogi/obszaru w czasie rzeczywistym. Wszystko spakowane jest w poręczne skrzynie, z których można zbudować wygodne stanowisko do obsługi całego systemu.

Dowiedz się więcej o Opticam 3.0