Inwestor strategiczny ES-SYSTEM

24 października 2019
Inwestor strategiczny ES-SYSTEM

Zarząd spółki ES-SYSTEM SA poinformował o podpisaniu umowy sprzedaży akcji przez akcjonariuszy: Augusta Investment Sp. z o.o., Bowen Investments S.a.r.l., Martę Pilszczek oraz Wysocki Sp. j. Umowę zawarto 13 października br. z norweską spółką Glamox AS.

Decyzja powyższa kończy proces przeglądu opcji strategicznych, który został wdrożony w maju br. i obejmował m.in. poszukiwania inwestora strategicznego lub finansowego zainteresowanego nabyciem akcji spółki od akcjonariuszy.

W opinii akcjonariuszy, pozyskanie inwestora stanowi najkorzystniejszy sposób realizacji długoterminowego celu spółki, którym jest kontynuacja jej rozwoju na rynku krajowym i za granicą.

Przy wyborze inwestora strategicznego założyciele ES-SYSTEM SA kierowali się przede wszystkim interesem spółki i jej pracowników, a także planami inwestora dotyczącymi dalszego rozwoju spółki.

Glamox to norweska grupa przemysłowa specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji profesjonalnych systemów oświetleniowych. Grupa Glamox to wiodący światowy dostawca oświetlenia w przemyśle morskim i wydobywczym, a także wiodący dostawca systemów oświetleniowych w segmencie budowlanym w Europie. Grupa Glamox zatrudnia ok. 1550 pracowników i działa w kilku krajach europejskich, a także w Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej. Grupa Glamox ma w portfelu szereg wiodących marek oświetleniowych, takich jak Luxo, Glamox, NORSELight oraz Aqua Signal, sprzedawanych globalnie. Roczny obrót Grupy Glamox wynosi 2,77 mld koron norweskich (2018).

Fot. ES-SYSTEM

Zaprenumeruj Oświetlenie LED