Korzyści światła dziennego wewnątrz budynków

19 maja 2020
Korzyści światła dziennego wewnątrz budynków

Signify wprowadza NatureConnect, system oświetlenia inspirowany naturą, aby sprawić, że ludzie będą szczęśliwsi i zdrowsi. System opracowano zgodnie ze sprawdzonymi zasadami designu biofilnego, który wykorzystuje elementy natury w przestrzeniach wewnętrznych w celu tworzenia zdrowych, angażujących i inspirujących środowisk. Pierwsze wdrożenie NatureConnect odbywa się obecnie w warszawskim biurze Skanska, czołowej międzynarodowej firmy deweloperskiej i budowlanej.

System oświetleniowy NatureConnect zaprojektowano tak, aby korzystnie wpływał na ciało i umysł, prowadząc do wyższej produktywności, zaangażowania i satysfakcji.

NatureConnect łączy różne oprawy LED – Daylight, Skylight i Lightscape – z intuicyjnym sterowaniem, umożliwiając tworzenie scen oświetleniowych dostosowanych do ludzkich potrzeb, opartych na sprawdzonych i cenionych naturalnych doświadczeniach:

  • Wspieranie naszego naturalnego rytmu. Odwzorowanie rytmu światła słonecznego, które wspiera aktywność w ciągu dnia i dobry sen w nocy.
  • Zapewnienie widoku na niebo. Wrażenie przestrzeni rozciągającej się poza ścianami, zapewniające uczucie swobody i poczucia czasu.
  • Zanurzenie w naturze. Naturalny kolor i dynamika światła pobudza pozytywne emocje, zwiększa kreatywność i pomaga ludziom aktywnie współpracować.

System NatureConnect jest dostępny w Europie od 18 maja br.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED