Ledyfikacja Pomorza

7 listopada 2017
Ledyfikacja Pomorza

Coraz więcej ulic w pomorskich miastach i gminach oświetlanych jest ekologicznymi i energooszczędnymi lampami LED. Energa Oświetlenie zmodernizowała oświetlenie uliczne w Gdańsku, Bydgoszczy, na Kaszubach, a ostatnio w Braniewie. Już wkrótce także reprezentacyjny Bulwar Nadmorski w Gdyni zostanie w całości rozjaśniony estetycznymi, przyjaznymi dla środowiska lampami.

Energa Oświetlenie zmodernizuje oświetlenie uliczne na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni. Bulwar Nadmorski jest reprezentacyjnym miejscem w Gdyni, przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów, którzy chętnie tutaj spacerują i uprawiają sport. Ciąg komunikacji pieszej na bulwarze jest już oświetlony nowoczesnymi lampami, jednakże uzyskanie w tym miejscu lepszego efektu oświetleniowego i krajobrazowego wymaga ujednolicenia temperatury barwnej wszystkich lamp – także na bardzo uczęszczanej ścieżce rowerowej. Wkrótce cały bulwar będzie rozjaśniony. Lampy sodowe, emitujące światło żółte, zostaną wymienione na jaśniejsze, energooszczędne LED-y. Zamontowane będą także nowe, estetyczne słupy stalowe, ocynkowane.

Dzięki modernizacji zmniejszone zostanie zużycie energii oraz poprawi się bezpieczeństwo spacerujących i rowerzystów. To atrakcyjne nadmorskie miejsce zyska także nowe walory krajobrazowe. Całość prac modernizacyjnych na gdyńskim bulwarze zostanie zrealizowana do końca marca 2018 r.

– Dobra współpraca z samorządami i otwartość na wdrażanie proekologicznego i energooszczędnego oświetlenia przynosi efekty. Wdrażamy nowoczesne technologie LED, które poprawiają walory estetyczne miejsca i wspierają realizację planów gospodarki niskoemisyjnej w gminach – mówi Michał Bełbot, prezes Energa Oświetlenie Sp. z o.o. – Cieszy nas, że urokliwe miejsce w Gdyni, jakim niewątpliwie jest Bulwar Nadmorski, dołączy do miejsc rozświetlanych za pomocą najnowocześniejszej technologii, która pozwala na wygenerowanie oszczędności oraz polepsza widoczność o zmierzchu i w nocy – co ma istotne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED