LUG planuje inwestycję w Maroku

1 lutego 2021
LUG planuje inwestycję w Maroku

LUG Light Factory złożył deklarację zainteresowania bezpośrednią inwestycją w Maroku, która dotyczy uruchomienia projektu inwestycyjnego w obszarze produkcji urządzeń elektrycznych w ramach przedsięwzięcia joint venture z lokalnym partnerem.

List intencyjny podpisano w siedzibie LUG w Zielonej Górze. Podczas wizyty, Ambasador Królestwa Maroka Pan Abderrahim Atmoun odwiedził zakład produkcyjny Grupy w Zielonej Górze oraz fabrykę i Centrum Badawczo – Rozwojowe w Nowym Kisielinie.

W podpisanym dokumencie Zarząd spółki anonsuje, że rozważy zlokalizowanie inwestycji w Prowincjach Południowych. Spółka zapowiedziała, że jest gotowa przystąpić do konkretnych rozmów biznesowych w tym zakresie pod przewodnictwem Ambasady Królestwa Maroka w Polsce.

Z dużym zainteresowaniem zapoznaliśmy się z informacjami na temat potencjału inwestycyjnego Królestwa Maroka, które przedstawił nam Pan Ambasador, ze szczególnym uwzględnieniem planu rozwoju Prowincji Południowych. Dalsza ekspansja zagraniczna jest dla naszej firmy jednym z priorytetów strategicznych, a z uwagi na dużą ilość projektów, w których potencjalnie mogłyby znaleźć zastosowanie nasze produkty, region ten jest zdecydowanie interesującym kierunkiem, który przeanalizujemy pod kątem możliwości lokalizacji inwestycji w przyszłości. Jestem przekonany, że z naszym doświadczeniem, know-how i możliwościami technologicznymi, LUG, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oświetleniowym LED, może odnieść znaczący sukces na rynku marokańskim oraz przyczynić się do dalszego zrównoważonego rozwoju i poprawy poziomu bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców w regionie. Zamierzamy z pełnym zaangażowaniem kontynuować rozmowy ze stroną marokańską i z optymizmem patrzymy na perspektywy naszego rozwoju na tym rynku – podkreśla Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG.

Produkty LUG są już obecne na rynku marokańskim, od kilku lat oświetlając obiekty w północnej części kraju. Oferta spółki spotyka się z rosnącym zainteresowaniem lokalnych inwestorów, stąd deklaracja o chęci rozszerzenia obecności firmy w regionie.

Grupę Kapitałową LUG tworzy dziesięć spółek działających w Europie, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce, w której Maroko jest dziś jednym z najatrakcyjniejszych rynków inwestycyjnych.

Fot. LUG

Zaprenumeruj Oświetlenie LED