Umowa na dostawę opraw LED dla Warszawy podpisana

19 stycznia 2021
Umowa na dostawę opraw LED dla Warszawy podpisana

LUG Light Factory, spółka zależna LUG S.A.,  zawarła umowę z Miastem Stołecznym Warszawa, której przedmiotem jest dostawa nowych opraw oświetleniowych w technologii LED dla Stolicy. Całkowita wartość umowy wynosi 32,08 mln zł brutto. W kontrakcie zapisano także możliwość skorzystania z „prawa opcji” co oznacza, że bez dodatkowego przetargu miasto będzie mogło zwiększyć zamówienie o kolejne oprawy LED o wartości 5 mln zł brutto. Umowa będzie realizowana w latach 2021-2022.

 Realizujemy wiele projektów infrastrukturalnych w Polsce, w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Jednak kontrakt na wymianę blisko 40 tys. opraw w Warszawie jest dla nas strategiczny zarówno z punktu widzenia jego wartości, jak również prestiżu. W przetargu wzięło udział 6 oferentów, w tym dwóch największych światowych graczy, z którymi konkurujemy o wiele projektów. Wygrana cieszy tym bardziej, że to LUG, z w pełni polskim kapitałem oświetli stolicę naszego kraju – podkreśla Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG Light Factory.

To jeden z największych kontraktów tego rodzaju w Europie. Więcej, bo 56 tys. opraw wymieniono dotychczas w Manchesterze, a obecnie trwa wymiana 60 tys. opraw w Wiedniu. Łączna wartość projektu to ponad 32 mln zł brutto z możliwością zwiększenia tej wartości o kolejne 5 mln zł, jeśli Warszawa skorzysta z przysługującego jej prawa opcji.

To dla nas ogromna duma, że polskie firmy, z fantastycznym polskim zapleczem naukowym, takie jak LUG Light Factory z Zielonej Góry, są w stanie proponować najlepsze na świecie rozwiązania po to, aby oszczędzać energię. Podpisywana dzisiaj umowa to dla Warszawy ogromne korzyści – zarówno finansowe, jak i te związane z ochroną środowiska. To jest nasza odpowiedź na wciąż zmieniające się ceny prądu oraz wyzwania związane z ociepleniem klimatycznym – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Inwestycja obejmie wszystkie dzielnice Warszawy i trwać będzie do końca 2022 roku. To projekt na ogromną skalę, do tej pory podobnych wymian było dużo lecz dotyczyły jednorazowo kilkunastu, najwyżej kilkudziesięciu opraw. Tym razem wymiana obejmie wszystkie punkty świetlne, za które odpowiada Zarząd Dróg Miejskich, a które dotąd nie zostały wymienione.

Zakres umowy obejmuje wymianę oświetlenia na głównych ulicach Warszawy, jednak w planach jest jeszcze wymiana oświetlenia na wysokich masztach na węzłach drogowych oraz na zabytkowych ulicach miasta.  Wymianie będzie podlegać blisko 40 tys. opraw ulicznych, które zostaną zaprojektowane i wykonane przez LUG Light Factory Sp. z o.o. zgodnie z indywidualnym projektem opracowanym specjalnie dla Warszawy. Spółka będzie odpowiedzialna za realizację umowy od etapu projektu i certyfikacji, poprzez produkcję, do finalnej dostawy i wdrożenia systemu zdalnej kontroli. W ramach podpisanej dziś umowy zostanie także przeprowadzone szkolenie dla pracowników Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED