Modernizacja instalacji oświetleniowej w Banku Millenium

19 lutego 2021
Modernizacja instalacji oświetleniowej w Banku Millenium

Signify został partnerem proekologicznej inicjatywy Banku Millenium, Lidera Klimatycznego Polska 2021, mającej na celu poprawę efektywności energetycznej oraz redukcję emisji CO2. Dzięki współpracy z firmą Signify, bank przeprowadził modernizację oświetlenia w przestrzeni biurowej głównej siedziby, ograniczając zużycie energii na ten cel o 54% i podnosząc komfort pracy.

Bank Millennium podejmuje wiele działań na rzecz ograniczania lub wyeliminowania negatywnych wpływów na środowisko naturalne. Jedną z niedawnych inicjatyw banku, była modernizacja instalacji oświetleniowej w jego głównej siedzibie. Partnerem tej kolejnej proekologicznej inicjatywy została firma Signify. W efekcie ok. 12 000 konwencjonalnych opraw oświetleniowych zostało zastąpionych nowoczesnymi odpowiednikami w technologii LED, które będą zużywały o 54% mniej energii.

To była znacząca inwestycja proekologiczna 2020 roku przeprowadzona w siedzibie banku. Daje nam to rocznie oszczędność ponad 677 MWh energii i pozwoli ograniczać emisję C02 o blisko 500 ton. To jakby każdego roku zniwelować działanie ponad 166 samochodów lub uratować ponad 21 777 drzew. Ponadto modernizacja polepszyła znacznie jakość oświetlenia w strefie biurowej, w której pracuje ponad 2 700 osób, a tym samym podniosła komfort pracy, samopoczucie i efektywność pracowników. –mówi Weronika Paksoy z Departamentu Administracji i Infrastruktury Banku Millennium.

Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy wesprzeć Bank Millennium w tak znacznej redukcji emisji CO2, poprzez wymianę istniejącej, konwencjonalnej infrastruktury oświetleniowej na nową w technologię LED i jednocześnie pomóc obniżyć koszty energii elektrycznej. Pomaganie innym firmom w obniżaniu ich śladu węglowego i uzyskiwaniu wymiernych korzyści i oszczędności wpisane jest w strategię zrównoważonego rozwoju naszej firmy i jesteśmy dumni, że mogliśmy razem pracować przy tym projekcie. – mówi Tomasz Książek, Wiceprezes i Dyrektor Handlowy Signify Poland.

W realizacji projektu pomogła firma MasterLightService, wieloletni partner Signify. MLS jest współautorem projektu oświetleniowego i brała czynny udział na każdym etapie jego wdrożenia.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED