Moduły LED oparte na technologii Wicop

8 marca 2017
Moduły LED oparte na technologii Wicop

Europejski oddział Seoul Semiconductor Co., Ltd wprowadził na rynek rodzinę modułów opartych na diodach LED Wicop – diody LED nieposiadające obudowy.

Pierwsze moduły przedstawione przez Seoul Semiconductor to moduły z diodami LED Wicop Y19, Y22 oraz Y22P. Diody ułożone są na różnych modułach w różnych konfiguracjach, np.cztery klastry 2 × 2 (w sumie 16 diod LED Y19) dostarczające w sumie 4650 lm. Z kolei z pojedynczej diody Y22 lub Y22P można uzyskać 1268 lm (cztery diody LED dadzą ponad 5000 lm). Diody te dostarczają światło w szerokim wachlarzu temperatur barwowych, ale najpopularniejszym jest CCT = 4000 K, przy współczynniku odwzorowania barw CRI minimum 70.

Wszystkie moduły są dopasowane do wymagań klientów, a także są spójne z wymaganiami określonymi w 15 odsłonie specyfikacji Zhaga, która definiuje zarówno lokalizacje diod LED, jak i otworów montażowych, także tych pod optykę. Moduły zawierają także konektory, dzięki którym montaż oraz testy modułów przebiegają szybko, sprawnie i solidnie. Moduły współpracują ze standardowymi oraz z dedykowanymi optykami od firmy LEDIL, z którą Seoul Semiconductor zacieśnia współpracę.

Diody LED Wicop osiągają obecnie sprawność do 210 lm/W przy prądzie przewodzenia 350 mA. Są doskonałym rozwiązaniem do zastosowań zewnętrznych, gdzie liczą się przede wszystkim wysoka sprawność oraz wytrzymałość końcowego produktu. Sprawdzą się zatem znakomicie w oświetleniu budynków, stadionów, w oprawach ulicznych, tunelowych, a także w oprawach przeznaczonych do przemysłu (fabryki, magazyny) gdzie czas zwrotu z inwestycji jest nie mniej ważny od wytrzymałości rozwiązania.
Duża ilość światła z bardzo małej powierzchni sprawia, że diody Wicop idealnie nadają się też tam, gdzie miejsce na źródło światła jest ograniczone, np. w oprawach awaryjnych.

Jest to możliwe z uwagi na technologię flip-chip, dzięki czemu diody LED Wicop nie posiadają obudów, a cała powierzchnia diody emituje światło. Każda dioda LED Wicop to właściwie sam chip pokryty fosforem. Dzięki temu transfer ciepła z chipu do podłoża odbywa się bez przeszkód, najszybszą możliwą drogą – jedynie przez spoiwo lutownicze. Dzięki temu diody LED Wicop mogą długo pracować w warunkach, których nie wytrzymają konwencjonalne diody LED.

Przedstawiane moduły LED dostępne są zarówno u dystrybutorów firmy Seoul Semiconductor, jak i bezpośrednio u producenta.

www.seoulsemicon.com