Nagroda Design Plus Award powered by Light + Building

2 listopada 2022
Nagroda Design Plus Award powered by Light + Building

Firma GL Optic została nagrodzona Design Plus Award powered by Light + Building za innowacyjny, pierwszy na świecie miernik luminancji w pełni przygotowany do pomiarów w terenie – GL Opticam 3.0 4K TEC. Wysoko wykwalifikowane jury ekspertów oprócz ogólnej koncepcji i jakości projektu uhonorowało również innowacyjność, a także techniczną i ekologiczną jakość tego kompaktowego systemu do pomiaru luminancji oświetlenia ulicznego, w pełni przystosowanego do pomiarów w terenie.

GL OPTICAM 3.0 4K TEC to pierwszy w pełni dostosowany system do pomiarów oświetlenia ulicznego, zgodnie z normą EN 13201:2016. Pomiar rozkładu luminancji na drogach to skomplikowany proces, który zabiera czas i pieniądze oraz wymaga udziału wielu fachowców. GL OPTICAM 3.0 4K TEC dostarcza w ciągu kilku sekund wszystkie dane pomiarowe niezbędne do obliczenia standardowej zgodności rozkładu luminancji wybranego oświetlenia ulicznego i obszarowego. W przeciwieństwie do innych laboratoryjnych urządzeń pomiarowych, GL OPTICAM 3.0 4K TEC jest pierwszym na świecie systemem przeznaczonym do pomiarów terenowych.

Design Plus Award to jeden z wiodących konkursów projektowych w Niemczech. Nagroda została przyznana po raz pierwszy w 1983 r. przez Initiative Form und Leben pod wspólnym patronatem Messe Frankfurt, Niemieckiej Rady Wzornictwa oraz Stowarzyszenia Niemieckich Izb Przemysłowo-Handlowych. Łącznie 72 firmy z 19 krajów zgłosiły 112 produktów. Łącznie wyróżniono 33 produkty. Niemiecka Rada Wzornictwa działa od 1953 roku jako wiodące na świecie centrum kompetencji w zakresie komunikacji i transferu wiedzy w dziedzinie designu, marki i innowacji. Dzięki międzynarodowym ofertom, wsparciu dla młodych projektantów i członkostwu w organizacjach branżowych  jest częścią globalnej społeczności projektantów i zawsze przyczyniała się do tworzenia wymiany wiedzy  i sieci kontaktów na całym świecie. Poprzez wydarzenia, kongresy, konkursy, spotkania jury i kręgi eksperckie Niemiecka Rada Wzornictwa łączy swoich członków i wielu innych międzynarodowych ekspertów w dziedzinie designu i marki, promuje dyskurs i dostarcza ważnych impulsów dla światowej gospodarki. W jej skład wchodzi obecnie ponad 350 firm.

Źródło: GL Optic