Najnowocześniejszy smart budynek w Madrycie

3 stycznia 2017
Najnowocześniejszy smart budynek w Madrycie

Philips Lighting zmienił słynny madrycki wieżowiec Torre Europa w inteligentną, bezpieczną i połączoną przestrzeń biurową przyszłości. To pierwszy w Hiszpanii budynek, wyposażony w stworzony przez firmę Philips Lighting  system do kompleksowego zarządzania światłem Power-over-Ethernet. Dzięki niemu, z poziomu smartfona, pracownicy mogą personalizować oświetlenie swojego biura, a administracja budynku ma możliwość optymalizacji zagospodarowania przestrzeni i wydajności budynku.

Torre Europa znajduje się w centrum biznesowej dzielnicy Madrytu, jest jednym z najwyższych budynków (122 m) i to tutaj mają swoje siedziby najważniejsze firmy w kraju. Budynek otwarto w roku 1985 i przeszedł on niedawno gruntowną renowację, zyskując nowe rozwiązania projektowe i technologiczne tak w środku, jak i na zewnątrz. We współpracy z Grupo Infinorsa, większościowym właścicielem nieruchomości, 14 z 32 pięter budynku zostało wyposażonych w 5400 opraw LED, które oświetlą 19 600 m2 powierzchni biurowej.

System Philips do kompleksowego zarządzania oświetleniem sprawia, że środowisko biurowe może odpowiadać na konkretne potrzeby użytkowników. Dla zwiększenia komfortu i produktywności, pracownicy mogą za pośrednictwem aplikacji w smartfonie spersonalizować i dostosować poziom światła i np. klimatyzacji.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED