Ultranowoczesny biurowiec z oświetleniem LED

8 grudnia 2016
Ultranowoczesny biurowiec  z oświetleniem LED

Firma Philips Lighting wyposażyła najnowocześniejszy w Polsce biurowiec Q22 w Warszawie w ekologiczną i wydajną technologię LED. Dzięki temu Q22 jest pierwszym budynkiem, który już w standardzie najmu oferuje oświetlenie tego typu.

Otwarty w II kwartale tego roku kompleks zlokalizowany u zbiegu ulicy Grzybowskiej i alei Jana Pawła II to najwyższa klasa budownictwa. Wartości, którymi kierował się inwestor, są widoczne już w samej nazwie wysokościowca. O ile liczba 22 nawiązuje do numeru budynku przy alei Jana Pawła, to litera Q oznacza ‘quality’, czyli właśnie najwyższą jakość, którą kierował się Echo Investment w sferze architektoniczno-technologicznej.  

Całość zastosowanych w biurowcu Q22 rozwiązań oświetleniowych zawiera się w filozofii firmy Philips Lighting „Light beyond illumination”. Według niej światło ma dużo szersze znaczenie niż to, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Internet rzeczy zaczyna obejmować swoim zasięgiem także instalacje oświetleniowe. Wkrótce będą mogły one dokonywać samodzielnej diagnostyki i sygnalizować zmieniające się potrzeby użytkowników. Już teraz Q22 dzięki zastosowanym inteligentnym rozwiązaniom oświetleniowym jest jednym z najjaśniejszych punktów stolicy Polski – mówi Bogdan Rogala, general manager Philips Lighting CEE.  

Oświetlenie odgrywa w Q22 szczególną rolę. Energooszczędne oprawy Philips LED automatycznie reagują na porę dnia i dostosowują natężenie światła do bieżących potrzeb użytkowników. Rozmieszczone w budynku czujniki ruchu nieustannie informują jednostkę sterującą, gdzie i w jakim natężeniu dostarczyć światło. Tam, gdzie nie ma ludzi – światło jest gaszone. Działanie systemu jest optymalne dzięki żaluzjom oraz fotowoltaicznej fasadzie budynku. Przywiązujący dużą wagę do detali inwestor zadbał o to, z jakiego surowca są wykonane oprawy świetlne. Miejsce tradycyjnego metalu zajęło aluminium. Wszystko po to, by estetyka dorównywała jakości.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED