Nowa generacja akumulatorowych lamp LED

24 maja 2019
Nowa generacja akumulatorowych lamp LED

Nowoczesne oświetlenie ledowe to nie tylko niższe rachunki za prąd czy lepsze parametry. Producenci z myślą o poprawie komfortu użytkowników wdrażają kolejne udogodnienia. Jedną z nowości na rynku jest seria innowacyjnych źródeł światła, które świecą nawet po zaniku napięcia. 

Zafiro LED to generacja źródeł światła z akumulatorem, które działają bez przeszkód do 2 godzin po zaniku napięcia. Dzięki klasycznej budowie gwintu (E27) pasują do większości popularnych gniazd w domach czy obiektach komercyjnych.

W centrum badawczo-produkcyjnym Beghelli trwają zaawansowane prace nad innowacjami w zakresie oświetlenia. Jako grupa technologicznie wywodzimy się z segmentu oświetlenia awaryjnego, którego podstawowym celem jest zapewnienie bezawaryjnej pracy opraw mimo zaniku zasilania głównego w budynkach. Mając na uwadze bezpieczeństwo i komfort użytkowników indywidualnych, nasi inżynierowie opracowali nowy model żarówki, która działa w podobny sposób. Wmontowany wewnątrz akumulator litowo-jonowy pozwala żarówce świecić bez zakłóceń do dwóch godzin. Jego ładowanie odbywa się podczas zwykłej pracy ledów, można więc powiedzieć, że magazynuje energię. Dzięki temu awarie zasilania staną się dla nas mniej uciążliwe – wyjaśnia Michał Jastrzębski z Beghelli Polska.

Model Zafiro zaprojektowany jest w technologii szafirowej. Charakteryzuje się modnym designem (m.in. kształt bańki oraz przeźroczyste wykonanie) i z pozoru przypomina zwykłą żarówkę. Klasa efektywności energetycznej wynosi w tym przypadku A++, dzięki czemu rozwiązanie pozostaje energooszczędne. Akumulatorowe źródło światła Beghelli znajdzie zastosowanie zwłaszcza w takich pomieszczeniach, jak kuchnia, salon, przedpokój, łazienka czy klatka schodowa.

Cena pojedynczej sztuki w Polsce to ok. 50 zł.

Model jest dostępny w e-sprzedaży i wybranych punktach stacjonarnych.