Przetargi dotyczące oświetlenia LED – III kwartał 2014 r.

14 listopada 2014

W Polsce w okresie od lipca do września 2014 roku ogłoszono 408 przetargów, których przedmiot był związany z oświetleniem LED.

 
Najaktywniejszym miesiącem III kwartału br. pod względem liczby publikacji ogłoszeń dotyczących oświetlenia LED był lipiec (149 ogłoszeń przetargowych). Zbliżone ilości ogłoszeń zamieszczano we wrześniu (130 ogłoszeń przetargowych) i w sierpniu (129 ogłoszeń przetargowych).
Zdecydowanie najwięcej ogłoszeń o wszczęciu postępowania przetargowego w zakresie robót lub usług związanych z tematem oświetlenia typu LED pojawiało się w województwie śląskim – w III kwartale 2014 roku inwestorzy opublikowali tam 80 takich informacji (20% całości).

 

Spora część ogłoszeń ukazała się na terenie województw: mazowieckiego (65 publikacji) oraz dolnośląskiego (40 ogłoszeń). Najmniejszą ich liczbę zmonitorowano w województwie podlaskim (4 ogłoszenia). Województwa śląskie oraz mazowieckie wskazywane były również jako te, w których realizacja robót/usług będzie dokonywana najliczniej (śląskie – 80 projektów zaplanowano właśnie na jego terenie; mazowieckie – 61).

 
Spośród wszystkich form przetargów w okresie od lipca do września 2014 roku najpopularniejszy był przetarg nieograniczony. Przetargi w tej formie stanowiły 66% wszystkich publikacji.Usługi i ich wykonanie to najczęściej pojawiający się typ przetargów publikowanych w III kwartale 2014 roku. Aż 256 ogłoszeń o zamówieniach publicznych zakwalifikowanych zostało właśnie do tej kategorii (63%).

 

Informacje o rozstrzygniętych przetargach w III kwartale 2014 roku w numerze 4.2014 kwartalnika Oświetlenie LED.