Schréder zdobywcą pierwszej nagrody w Konkursie Smart City

2 czerwca 2017
Schréder zdobywcą pierwszej nagrody w Konkursie Smart City

Firma Schréder we współpracy z Atkins Global wygrała pierwszy konkurs projektowy „Smart City – inteligentne miasto”. Celem konkursu było podkreślenie potencjalnych korzyści płynących z wdrożenia inteligentnych technologii na placu Milem w Londynie.

Londyn od dawna uważany jest za finansową stolicę Europy i lidera w obszarze przedsiębiorczości oraz innowacji technologicznych. Prężnie rozwija się w dziedzinie tzw. smart economy, stając się doskonałym terenem dla rozwoju idei smart city.

Simon Newcombe, dyrektor ds. rozwoju biznesu i projektant w Schréder UK, oraz Neil Manthorpe, główny architekt krajobrazu w Atkins, komentują: – Świetnie było wspólnie opracować tę unikalną i innowacyjną strategię w tak ważnym i zarazem krótkim raporcie. Mamy nadzieję, że idea smart cities – inteligentne miasta zyska uznanie i zachęci innych do udziału w realizacji bardziej interaktywnych ulic i przestrzeni w całym Londynie.

Firma Schréder promuje inteligentne rozwiązania oświetleniowe na całym świecie. Inteligentne kolumny oświetleniowe, takie jak Shuffle, zostały zaprojektowane, aby poprawić jakość życia i komfort mieszkańców w zgodzie ze środowiskiem.

Kolumny oświetleniowe Shuffle zostały zainstalowane w ponad 15 krajach na całym świecie, w tym w pierwszej instalacji oświetleniowej połączonej z Wi-Fi, zamontowanej wokół stadionu MK w Milton w Wielkiej Brytanii. Kolumna łączy w sobie energooszczędne oświetlenie LED z kamerami CCTV, systemami nagłośnienia (PA), Wi-Fi i różnymi systemami ładowania pojazdów elektrycznych.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED