SMART [3] światło na plus

20 września 2020
SMART [3] światło na plus

Firma GEWISS wprowadza na rynek Smart[3] Plus – nową wersję wodoszczelnej lampy sufitowej, która powiększa rodzinę produktów Smart[3], oferując doskonałe parametry świetlne i jeszcze większą oszczędność energii.

Smart[3] Plus to nowe wersje wodoszczelnych lamp sufitowych LED z rodziny Smart[3], przeznaczone do montażu na wysokości od 2 do 9 m, mogące zastąpić świetlówki o wysokim strumieniu świetlnym oraz świetlówki typu lowbay do 10 000 lm.

W lampach Smart[3] Plus zastosowano diody LED typu Flip Chip nowej generacji, o większej wytrzymałości mechanicznej ze względu na brak połączeń drutowych. Wewnątrz lampy odbłyśnik z tworzywa sztucznego PCT pokryty metalicznym dwutlenkiem tytanu zapobiega korozji siarkowej typowej dla reflektorów srebrnych i gwarantuje stabilność działania odbłyśnika w czasie. Smart[3] Plus to wydajne, niezawodne i trwałe lampy wyposażone w zintegrowaną optykę, o średnim rozsyle światła (50°).

Podobnie jak reszta członków rodziny Smart[3], wersje Plus obejmują urządzenia w trzech rozmiarach (800 mm, 1200 mm i 1600 mm), przeznaczone do montażu na niewielkich wysokościach
(poniżej 4 m), mogące zastąpić dowolną wersję liniowych, wodoszczelnych świetlówek o mocy od 18 W do 58 W, zarówno w wersji pojedynczej, jak i podwójnej.

Cała linia lamp wykonana jest z poliwęglanu i jest dostępna w wersjach z optyką przezroczystą lub mleczną, w trzech temperaturach barwowych (3000 K, 4000 K, 5700 K) i w dwóch wersjach o różnych wartościach współczynnika oddawania barw (CRI > 80, CRI > 90), wszystkie w wersjach On/Off lub z zasilaczem DALI (DALI 2). Lampy te można montować pojedynczo (samodzielnie) lub w rzędach z użyciem okablowania przelotowego (załączony zestaw), które optymalizuje czas montażu i upraszcza instalację elektryczną. Lampa sufitowa Smart[3] Plus dostępna jest również w wersjach ze zintegrowaną optyką oraz o wysokim strumieniu świetlnym HLO (ang. High Lumen Output) zapewniających maksymalną wydajność w zakresie emisji światła.

Seria ta charakteryzuje się najwyższą pyło- i wodoszczelnością (IP69), wysoką odpornością na wstrząsy (IK08) i jest w stanie zapewnić wyjątkową wydajność oświetleniową i żywotność wynoszącą ponad
50 000 godzin w przypadku lamp L90B10 i ponad 100 000 godzin w przypadku lamp L80B10; pomiary wykonano w temperaturze 25° (Tq).

Oprócz swojej trwałości i bezpieczeństwa lampy Smart[3] Plus i Smart[3] są niezwykle wszechstronne
i łatwe w montażu. Można je łączyć z akcesoriami o zmiennej odległości mocowania. Użytkownik może też skorzystać z odpowiednich prowadnic, które stanowią integralny element budowy lampy i umożliwiają montaż opraw oświetleniowych w dowolnych warunkach oraz w istniejących instalacjach,
w prosty sposób i bez konieczności modyfikowania instalacji. Lampy Smart[3] i Smart[3 Plus] nadają się również do użytku w ciężkich warunkach, w których wymagane jest pewne mocowanie, np. w przemyśle okrętowym lub w zastosowaniach z substancjami ropopochodnymi (po uzgodnieniu z zespołem inżynierów ds. oświetlenia firmy GEWISS).

Seria Smart[3] jest częścią linii GEWISS Endurance charakteryzującej się elastycznością, modułowością i dużymi możliwościami łączenia. Te atrybuty pozwalają na doskonałe zarządzanie oświetleniem niezależnie od okoliczności oraz na zapewnienie dobrego samopoczucia ludzi przebywających w oświetlanych tymi lampami pomieszczeniach, efektywności energetycznej i ograniczania emisji zanieczyszczeń.
To główne wartości, które przekształcają proste oprawy oświetleniowe w prawdziwie inteligentny system.