Spektakularne dynamiczne oświetlenie LED

19 września 2017
Spektakularne dynamiczne oświetlenie LED

Philips Lighting zaprezentował iluminację mostu Binhe na rzece Huang He w prefekturze miejskiej Yinchuan w północnych Chinach.

Podwieszany most został wyposażony w spektakularne i dynamiczne oświetlenie LED od Philips Lighting, a instalacja ciągnie się na całą szerokość rzeki Huang He – szóstej najszerszej rzeki na świecie. Nocą mieszkańcy mogą podziwiać tęczowo oświetloną kurtynę wodną, która sprawia wrażenie wodospadu. Nowy punkt na planie miasta łączy centrum Yinchuan z Binhe New Area.

Wyjątkowa architektura mostu Binhe uzupełniona jest teraz technologią Philips Color Kinetics, która zapewnia elastyczne oświetlenie architektoniczne z możliwością użycia nawet 16,7 mln kolorów. W porównaniu z konwencjonalnym oświetleniem, nowy i długotrwały system Philips Lighting LED umożliwia oszczędność energii na poziomie nawet 75%, zmniejszając też wydatki operacyjne i koszty utrzymania.

Po 28 miesiącach budowy mostu Binhe na rzece Huang He został oddany do ruchu w kwietniu 2016 r. Instalację oświetlenia zakończono w kwietniu 2017 r. Most ma 6587 m długości i mieści osiem pasów dla samochodów. Podtrzymuje go sześć pylonów o wysokości 98 m, a od każdego z nich odchodzą liny nośne o łącznej długości 218 m.

www.lighting.philips.pl