Startuje plebiscyt miast „Świeć się z Energą”

20 grudnia 2016
Startuje plebiscyt miast „Świeć się z Energą”

Już po raz ósmy rusza akcja „Świeć się z Energą”, podczas której zostaną wybrane najpiękniej rozświetlone miasta w Polsce. Jak co roku, w przygotowanej przez Grupę Energa zabawie wezmą udział nie tylko miejskie iluminacje, ale również miłośnicy fotografii i galerie handlowe. Łączna pula nagród to 250 000 zł, z czego aż 200 000 zł zostanie przekazane na cele dobroczynne. Dzięki „Świeć się z Energą” Polacy będą mogli pełniej poczuć świąteczną atmosferę i zjednoczyć się we wspólnym celu, jakim jest głosowanie na miasta oraz pomoc potrzebującym. Akcja zachęca także wszystkich, by uwieczniali na zdjęciach bożonarodzeniowe iluminacje.

„Świeć się z Energą” to trwająca do końca stycznia 2017 r. akcja na którą składają się trzy kategorie konkursowe: ogólnopolski plebiscyt miast, w którym zostanie wyłoniona najpiękniej rozświetlona miejscowość; konkurs fotograficzny, w którym nagrodzone zostaną najpiękniejsze zdjęcia oddające blask świątecznej atmosfery oraz plebiscyt na najlepsze świąteczne iluminacje galerii handlowych. Zwycięskie miasta i galerie handlowe wyłonią podczas głosowania internauci. W konkursie fotograficznym jury pod przewodnictwem Lidii Popiel – znanej fotografiki i wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej – wybierze autora najlepszego zdjęcia. Fundatorem nagród jest Energa SA oraz Energa Obrót SA.

Harmonogram plebiscytu:

  • I etap dla konkursu miast i indywidualnego: 12.12.2016-8.01.2017
  • start głosowania 15 grudnia 2016
  • II etap dla konkursu miast: 12-29 stycznia 2017
  • II etap dla konkursu użytkowników: 12-22 stycznia 2017
  • decyzja jury dla II etapu konkursu indywidualnego: do 31 stycznia 2017

Organizatorami „Świeć się z Energą” są Energa SA i Grupa Wirtualna Polska, zaś jego partnerami są: Energa Oświetlenie, Olympus Polska, Electrolux i oficjalny sklep internetowy akcji sklep.energa.pl.

Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji „Świeć Się” jest Grupa Energa, jedna z czterech największych krajowych grup energetycznych. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną, cieplną i gazem ziemnym. Energa jest jednym z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Zasila w prąd ponad 2,9 mln klientów indywidualnych i biznesowych.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED