Światło na zdrową pracę

23 czerwca 2016
Światło na zdrową pracę

Firma Philips Lighting była współautorem projektu oświetlenia nowej warszawskiej siedziby międzynarodowego biura projektowego BuroHappold Engineering. Siedziba mieści się w Spektrum Tower przy ul. Twardej w Warszawie. Projektując swoje biuro, firma BuroHappold od początku współpracowała z Philips Lighting. Współpraca pozwoliła na wypracowanie najwyższej jakości rozwiązań, które nie tylko wykorzystują najnowsze technologie, lecz także adaptują je do lokalnych potrzeb.

– Ważnym elementem współpracy były warsztaty z zakresu healthy office, podczas których podzieliliśmy się wiedzą z zakresu oświetlenia przestrzeni biurowych – mówi Dorota Sławińska, marketing communications manager Philips Lighting Poland. – Kolejnym etapem było omówienie najnowszych trendów w tej dziedzinie i przegląd zastosowanych rozwiązań. Tak syntetyczne podejście dało naszemu klientowi i zainteresowanym osobom możliwość zrozumienia, jaką rolę odgrywa światło w codziennej praktyce, a także jak maksymalnie wykorzystać korzyści płynące z dobrze zaprojektowanego oświetlenia.

W siedzibie BuroHappold oświetlenie ma chłodniejszą barwę w części, gdzie pracownicy muszą się skoncentrować, a w strefie społecznej – cieplejszą, dzięki czemu panuje tam bardziej relaksująca atmosfera. W pomieszczeniach zastosowano oświetlenie typu LED o płynnie regulowanym natężeniu, które zmniejsza rachunki o 80 proc. Dzięki precyzyjnemu i rozbudowanemu systemowi monitorowania zużycia energii możliwe są optymalizacja jej konsumpcji oraz podniesienie świadomości użytkowników biura na temat ich wpływu na środowisko.

 

www.philips.pl